Az észak-amerikai hoki

Crosby megint legyőzte Ovecskint

2013.11.21. 12:12 Ryan O'Brien

crosby_3.jpgNem sok babér termett csütörtök hajnalban a vendégcsapatoknak. Négyből mind a négy kikapott, a Columbus és a New Jersey hosszabbításban nyert. A Minnesotában megint Mikko Koivu volt a meccs embere. Az Ovecskin-Crosby párharcot megint a pittsburgh-i nyerte, ráadásul a Pens nullázott a Verizonban. Berra zseniális nagyokat védett, mégis csak egy pontot szerzett a Calgary. Az Anaheim veresége ellenére is vezeti a ligát, a New Jersey pedig a botrányos kezdés után, már a továbbjutó, harmadik helyen áll csoportjában. A játéknap összes lényeges momentuma lejjebb.

NHL 51. játéknap, 2013. november 20.

Ottawa Senators-Minnesota Wild 3-4 (2-1, 0-2, 1-1)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 16 642 néző, vezette: Francis Charron, Brian Pochmara.

Gólszerző: Kyle Turris (6) – Clarke MacArthur (11) SHG 05:54; Mika Zibanejad (5) – Derek Grant (2), Erik Condra (4) 11:11; Milan Michalek (4) – Mika Zibanejad (2), Erik Karlsson (15) PPG 48:57; ill. Jason Pominville (13) – Zach Parise (9), Mikko Koivu (14) 06:53; Jonas Brodin (4) – Dany Heatley (3), Justin Fontaine (1) 23:00; Dany Heatley (4) – Mikko Koivu (15), Jonas Brodin (5) 26:15; Mikko Koivu (5) – Zach Parise (10), Charlie Coyle (4) 57:03.

Kapusok: Craig Anderson 21/25 – Josh Harding 34/37.

Kapura lövések: 37 – 25. Kiállítások: 13 perc – 11 perc. Emberelőny: 1/2 – 1/3. Ütközések: 44 – 24. Buli elhozatal: 35 – 26. Blokkolt lövés: 6 – 21.

A meccs három legjobbja: Mikko Koivu (MIN), Clarke MacArthur (OTT), Jonas Brodin (MIN).

Mikko Koivu megint a Minnesota legjobbja lett, a 30 éves finn idén másodszor játszott olyan meccsen, amikor három pontot szerzett, az elmúlt öt meccsen három gólja és öt gólpassza van. Ez most ráadásul győztes gól is volt, a második idén. Jeles meccs volt ez, a Senators 800. hazai meccsét nem sikerült emlékezetessé tenni a hazaiaknak.

Washington Capitals-Pittsburgh Penguins 0-4 (0-2, 0-1, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Tom Kowal, Chris Lee.

Gólszerző: Paul Martin (2) – Sidney Crosby (17) 06:38; Beau Bennett (1) – Jevgenyij Malkin (18), Matt Niskanen (9) 11:57; Sidney Crosby (11) – James Neal (3), Chris Kunitz (9) PPG 39:31; James Neal (2) – Paul Martin (7), Jevgenyij Malkin (19) 47:16.

Kapusok: Braden Holtby 36/40 – Marc-Andre Fleury 18/18.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Paul Martin (PIT), Marc-Andre Fleury (PIT).

Sidney Corsby és Marc-Andre Fleury elintézte a Washingtont. Előbbi két pontjával, utóbbi hibátlan, 18 védésével. Alekszandr Ovecskin ezúttal csak bámulta pittsburghi riválisának remeklését, a vendég csapat 40-szer lőtt kaputa, Fleurynek pedig ez volt pályafutása 25. shutoutja. A Penguins egymás után ötödször tduta legyőzni a Capitalst.

Calgary Flames-Columbus Blue Jackets 1-2 (0-1, 0-0, 1-0, 0-1)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Tim Peel, Kyle Rehman.

Gólszerző: Joe Colborne (2) – David Jones (4), Kris Russell (9) 43:28; ill. Nick Foligno (5) – RJ Umberger (7), Nyikita Nyikitin (4) 09:21; Nyikita Nyikitin (1) – David Savard (6), Cam Atkinson (4) 62:25.

Kapusok: Reto Berra 16/18 – Szergej Bobrovszkij 23/24.

A meccs három legjobbja: Kris Russell (CGY), Nick Foligno (CBJ), Joe Colborne (CGY).

Pedig Reto Berra mindent megpróbált. A svájci kapus zseniális védéséről reggel írtunk, ezzel együtt is kikapott otthon a Calgary, ami már hatodik hazai vereség volt a sorban. A találkozó a hosszabbításban az orosz védő, Nyikita Nyikitin idei első góljával dőlt el. Jiri Hudler késleltetett kiállítása miatt eggyel többen voltak a jégen a vendégek. David Savard lövését még blokkolták, Nyikitin aztán bevágta.

Anaheim Ducks-New Jersey Devils 3-4 (1-2, 2-0, 0-1, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 14 306 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Matt Beleskey (1) – Hampus Lindholm (5), Kyle Palmieri (3) 11:31; Nick Bonino (6) – Dustin Penner (10), Cam Fowler (10) PPG 22:28; Ryan Getzlaf (12) – Dustin Penner (11), Nick Bonino (8) PPG 35:40; ill. Marek Zidlicky (3) – Patrik Elias (5), Eric Gelinas (5) PPG 15:44; Eric Gelinas (2) – Adam Henrique (3), Patrik Elias (6) PPG 17:10; Jaromir Jagr (8) – Patrik Elias (7), Dainius Zubrus (5) 58:59; Travis Zajac (3) 61:58.

Kapusok: Jonas Hiller 21/25 – Martin Brodeur 22/25.

A meccs három legjobbja: Jaromir Jagr (NJD), Ryan Getzlaf (ANA), Dustin Penner (ANA).

Ezt a sírból hozta vissza a New Jersey és elsősorban Jaromir Jagr kiváló játékának köszönheto. Az utolsó harmaból már csak 61 másodperc volt hátra, amikor a cseh egyenlített, a hosszabbításban Tavis Zajac érdeme a győztes gól. A New Jersey most éppen ötven százalékosan áll (8-8-5), elmúlt öt meccséből négyet nyert meg és már a harmadik helyen áll a Metropolitanban. Az Anaheim vereségével együtt is a liga legjobb eredményével áll a játéknap után.