Kilenc büntetőt hárított a Kings-kapus

2013.12.04. 11:35 Ryan O'Brien

mjones.jpgEgymás után hatodik meccsét nyerte meg a San Jose, amely a Torontót verte. A Pittsburgh Crosby és Malkin vezérletével fordított 0-2-ról az Islanders otthonában. Óriási fölényben játszott az Ottawa és a Chicago is, de míg a Senators nyerni tudott a Florida otthonában, addig a hárm hét után hazatérő Blackhawks kikapott a Dallastól. Az Anaheim a 12. hazai meccsén sem kapott ki rendes játékidőben, ezzel rekordokat döntöget már. A Los Angelesben először védett Martin Jones, kilenc büntetőből egyet sem tudott neki belőni az Anaheim. Az Edmontonnál viszont nincs rosszabb hazai mérleggel álló csapat a ligában. Ezekről és minden másról a hajtás alatt.

NHL 64. játéknap, 2013. december 3.

Toronto Maple Leafs–San Jose Sharks 2-4 (0-2, 2-1, 0-1)

Toronto, Air Canada Centre, 19 360 néző, vezette: Dean Morton, Steve Kozari.

Gólszerző: Mason Raymond (10) – Morgan Rielly (9), Carl Gunnarsson (2) PPG 22:44; Phil Kessel (15) – Tyler Bozak (7), James van Riemsdyk (9) PPG 29:47; ill. Mike Brown (2) – Jason Demers (11), Andrew Desjardins (5) 10:00; Joe Thornton (5) – Joe Pavelski (17), Dan Boyle (6) PPG 14:31; Brad Stuart (3) – Dan Boyle (7) 36:00; Logan Couture (10) – Tommy Wingels (10) EN 58:36.

Kapusok: James Reimer 37/40 – Antti Niemi 28/30.

Kapura lövések: 30 – 41. Kiállítások: 13 perc – 11 perc. Emberelőny: 2/3 – 1/4. Ütközések: 56 – 19. Buli elhozatal: 35 – 32. Blokkolt lövés: 19 – 9.

A meccs három legjobbja: Joe Thornton (SJS), James van Riemsdyk (TOR), Dan Boyle (SJS).

Megvan a San Jose sorrendben hatodik győzelme, Mike Brown volt csapatának ütött gólt, a hazaiaknál Phil Kessel 200. gólját szerezte. A Toronto 0-2-ről még kiegyenlített, de a két újabb Sharks-gól eldöntötte a meccset, Logan Couture a végén az üres kapuba talált be. A San Jose az utolsó tíz meccséből a kilencediket nyerte meg, 43 pontjával vezeti a Pacific-divíziót.

New York Islanders–Pittsburgh Penguins 2-3 (2-0, 0-1, 0-1, 0-1)

Uniondale, Nasau Coliseum, 13 915 néző, vezette: Francis Charron, Dave Jackson.

Gólszerző: Kyle Okposo (7) – John Tavares (20), Thomas Vanek (10) 09:53; Kyle Okposo (8) – John Tavares (21), Andrew MacDonald (8) 12:55; ill. James Neal (9) – Jevgenyij Malkin (29), Chris Kunitz (14) PPG 39:44; Sidney Crosby (14) – Jevgenyij Malkin (30) PPG 48:00; Sidney Crosby (15) 63:44.

Kapusok: Anders Nilsson 31/34 – Marc-Andre Fleury 21/23.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Kyle Okposo (NYI), Jevgenyij Malkin (PIT).

Nagyszerűen kezdett a New York Islanders, Kyle Okposo két góljával már 13. perc végén 2-0-ra vezetett. Aztán beindultak a Pittsburgh sztárjai. Jevgenyij Malkin két gólpasszt is adott, Sidney Crosby előbb a rendes játékidőben egyenlített, majd a hosszabbításban a győztes gólt is bevágta. Az öt előnyéből kettőt is kihasználó Penguins a legjobb powerplay-mutatóval rendelkezik a ligában. Malkin novemberben 21 gólpasszt adott, egy hónapban Wayne Gretzky óta nem volt ennyi, a Great One 1996. januárjában jutott éppen eddig.

Washington Capitals–Carolina Hurricanes 1-4 (0-1, 0-3, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Kevin Pollock, Brad Watson.

Gólszerző: Mike Green (1) – Alekszandr Ovecskin (9), Jason Chimera (12) PPG 46:39; ill. Jeff Skinner (5) – Eric Staal (14) 10:20; Jeff Skinner (6) – Jay Harrison (3), Justin Peters (2) 31:18; Andrej Sekera (6) – Jeff Skinner (8), Eric Staal (15) PPG 34:09; Jiri Tlusty (4) – Radek Dvorak (3), Jay Harrison (4) 35:02.

Kapusok: Braden Holtby 19/23, Philipp Grubauer 9/9 – Justin Peters 26/27.

A meccs három legjobbja: Jeff Skinner (CAR), Justin Peters (CAR), Eric Staal (CAR).

Jeff Skinner két góljával, három pontjával nyert idegenben fontos meccset a Carolina. A 21 éves hokis idén január óta nem ütött két gólt egy meccsen. A Capitals 0-4 után tudott szépíteni, az utolsó 16 meccsén a 14. emberelőnyös góljával

Columbus Blue Jackets–Tampa Bay Lightning 1-0 (0-0, 1-0, 0-0)

Columbus, Nationwide Arena, 10 223 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Marc Joannette.

Gólszerző: Nick Foligno (7) – Ryan Johansen (10) 24:30.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 18/18, Curtis McElhinney 8/8 – Ben Bishop 20/21.

A meccs három legjobbja: Nick Foligno (CBJ), Blake Comeau (CBJ), Szergej Bobrovszkij (CBJ).

Egyetlen gól döntötte el a meccset a Columbus javára, pedig a 18 lövés után hibátlanul álló Szergej Bobrovszkijt lábsérülés miatt le kellett cserélni a harmadik harmad 5. percében. A helyére beálló McElhinney sem kapott gólt. A találkozót a szezon legkevesebb számú nézője kisérte figyelemmel a Nationwide Arenában.

Florida Panthers–Ottawa Senators 2-4 (2-2, 0-1, 0-1)

Sunrise, BB&T Arena, 10 074 néző, vezette: Paul Devorski, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Jonathan Huberdeau (6) – Tomas Fleischmann (10), Brian Campbell (11) PPG 06:44; Brian Campbell (4) – Scottie Upshall (9), Tom Gilbert (8) PPG 08:22; ill. Joe Corvo (2) – Clarke MacArthur (13), Chris Phillips (10) 10:58; Erik Condra (2) – Jason Spezza (13), Clarke MacArthur (14) 18:45; Colin Greening (2) – Joe Corvo (6), Zack Smith (4) PPG 39:17; Bobby Ryan (14) – Jared Cowen (2) 51:52

Kapusok: Tim Thomas 41/45 – Craig Anderson 30/32.

A meccs három legjobbja: Joe Corvo (OTT), Craig Anderson (OTT), Brian Campbell (FLA).

Hihetetlen fölényben játszott végig az Ottawa, mégis a Florida vezetett előbb. Az első harmadban 21-10 volt a kapura lövések aránya a Senators javára, mégis döntetlennel fordultak a csapatok a második játékrészbe. Az Ottawa az elmúlt 15 Florida elleni meccséből a tizenharmadikat nyerte meg. Az ottawai Chris Phillips az 1100. meccsét játszotta.

Chicago Blackhawks–Dallas Stars 3-4 (0-2, 3-1, 0-1)

Chicago, United Center, 21 411 néző, vezette: Eric Furlatt, Ghislain Hebert.

Gólszerző: Patrick Sharp (11) – Duncan Keith (24), Andrew Shaw (9) PPG 29:39; Nick Leddy (3) – Sheldon Brookbank (2), Patrick Kane (15) 36:09; Johnny Oduya (3) – Patrick Kane (16) 37:14; ill. Valerij Nyicsuskin (3) – Cody Eakin (9), Jamie Benn (18) 13:47; Alex Chiasson (8) – Alex Goligoski (5), Ray Whitney (9) PPG 18:50; Erik Cole (3) – Valerij Nyicsuskin (7), Shawn Horcoff (5) 23:07; Antoine Roussel (5) PS 43:01.

Kapusok: Corey Crawford 14/18 – Kari Lehtonen 47/50.

A meccs három legjobbja: Valerij Nyicsuskin (DAL), Andrew Shaw (CHI), Kari Lehtonen (DAL).

Egészen hihetetlem, de 50-18-ra nyerte a kapura lövéseket a Chicago, a meccsen viszolt a Dallas volt jobb. Kari Lehtonen 47 védéssel is csak a harmadik legjobb lett, mert a 18 éves Valerij Nyicsuskin góljával és gólpasszával lett a legjobb. Az idei draft 10. választottja 25 meccsen 3 gólnál és 7 gólpassznál jár. A chicagói Patrick Sharp 200. gólját ütötte. A Chicagó hiába akart nagyon bizonyítani saját szurkolótábora előtt – november 17-e óta először játszott meccset a United Centerben – a Dallas a szó szoros értelmében kibekkelte ezt a meccset. A hazaiknál Michal Rozsivalnak ez volt a 800. meccsét.

Nashville Predators-Vancouver Canucks 1-3 (0-0, 1-1, 0-2)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 330 néző, vezette: Gord Dwyer, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Colin Wilson (5) – Patric Hornqvist (9), Roman Josi (5) 35:54; ill. Brad Richardson (6) – Dale Weise (6), Jannik Hansen (4) 35:24; Ryan Kesler (13) – Jason Garrison (13), Mike Santorelli (12) 47:37; Ryan Kesler (14) – Jason Garrison (14), Daniel Sedin (16) PPG 54:15.

Kapusok: Marek Mazanec 30/33 – Roberto Luongo 30/31

A meccs három legjobbja: Ryan Kesler (VAN), Roberto Luongo (VAN), Marek Mazanec (NSH).

Ryan Kesler a Carolina elleni meccs után a Nashville-nek is két gólt lőtt, a Canucks utolsó két meccsén a 29 éves centeré volt a győztes gól is. A Predators sorozatban a harmadik meccsét buklta el. A vereség ellenére sorozatban 11. meccsén is jól védet a november legjobb újoncának megválasztott Marek Mazanec, akinek most 30 védés sikerült.

Edmonton Oilers–Phoenix Coyotes 2-6 (1-1, 1-2, 0-3)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Chris Rooney, Francois St. Laurent.

Gólszerző: David Perron (10) – Mark Arcobello (11) 09:51; David Perron (11) – Ales Hemsky (10), Taylor Hall (13) PPG 39:08; ill. Mikkel Boedker (7) – Radim Vrbata (15), David Schlemko (4) PPG 03:37; Radim Vrbata (9) – Mike Ribeiro (12), Derek Morris (9) 26:58; Shane Doan (12) – Mike Ribeiro (13), Mikkel Boedker (10) 27:56; Mike Ribeiro (8) – Shane Doan (10), David Moss (8) 44:46; Keith Yandle (2) – Mikkel Boedker (11), Antoine Vermette (8) 49:33; David Moss (2) – Oliver Ekman-Larsson (15), Jeff Halpern (1) 50:15.

Kapusok: Devan Dubnyk 27/33 – Mike Smith 31/33

A meccs három legjobbja: Mike Ribeiro (PHX), Radim Vrbata (PHX), David Perron (EDM).

Továbbra sem megy otthon az Edmontonnak, a 12 meccsből három győzelem a liga legrosszabb mutatója. A Phoenixben Mike Ribeiro három pontot gyűjtött, az Edmontonban David Perron két gólt ütött. Jó ideig jót tartotta magát az Oilers, az utolsó harmad első felében azonban öt és fél perc alatt kapott három gólt.

Anaheim Ducks–Los Angeles Kings 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1)

Anaheim, Honda Center, 17 294 néző, vezette: Dan O'Halloran, Brian Pochmara.

Gólszerző: Ryan Getzlaf (14) – Hampus Lindholm (7), Corey Perry (15) 27:51; Corey Perry (16) – Dustin Penner (13), Cam Fowler (13) PPG 42:14; ill. Jeff Carter (7) 27:05; Dustin Brown (5) – Jarret Stoll (4) 45:43; Dwight King (SO)

Kapusok: Jonas Hiller 49/51 – Martin Jones 26/28

A meccs három legjobbja: Jeff Carter (LAK), Jonas Hiller (ANA), Ryan Getzlaf (ANA).

Talán ilyen bemutatkozásra számított Martin Jones, a Los Angeles kapusa, akit Jonathan Quick sérülése miatt hívtak fel az AHL-ből. Első meccsén egyből büntetőpárban, ráadásul nem is akármilyen. Csak a kilencedik sorozatban dőlt el minden. Ami Jones érdemeit növeli a 26 védés mellett, az az, hogy egyetlen rávezetésnél sem tudtak az anaheimiek túljárni az eszén. Jones-szal kapcsolatban érdemes elmomndani, hogy úgy szerepelt a 2010-es junior vb-n, a kanadai csapatban, hogy sisem draftolták. 2010-ig a WHL-s Calgary Hitmen kapusa volt, amikor a Kings farmcsapata, a Manchester Monarchs szerződtette. Tartalék volt, de nem játszott a Los Angeles bajnoki címénél, így a neve nem került fel a Stanley Kupára. A Ducks a veresége ellenére is tovább őrzi egyedülálló hazai rekordját. A 12. otthoni meccsen sem kapott ki a rendes játékidőben, 10-0-2 a mutatója és a szétlövés 2005-ös bevezetése óta a harmadik csapat az NHL-ben, amely az első tizenkét találkozó után így áll.