A Detroit képtelen büntetőkkel nyerni

2013.12.13. 10:23 Ryan O'Brien

duchene.jpgEgymás után a negyedik hazai meccsét is elveszítette a New York Rangers. Folytatta egészen gyalázatos büntetőzését a Detroit, már 11 olyan meccset játszott egymás után, amikor szétlövésben kap ki, idén ez volt a hatodik. Szétlövésben nyert a Colorado is, a nap embere Matt Duchene aki minden gólban benne volt, így elévülhetetlen érdemeket szerzett a sikerben. A négy másodperccel a hosszabbítás vége előtt nyerte meg a Calgary meccsét. Minden további fontos részlet a hajtás alatt.

NHL 73. játéknap, 2013. december 12.

New York Rangers–Columbus Blue Jackets 2-4 (1-3, 0-0, 1-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Ian Walsh, Kelly Sutherland.

Gólszerző: Dominic Moore (1) – Brad Richards (16) 14:08; Dan Girardi (2) – Mats Zuccarello (15), Michael Del Zotto (5); ill. Matt Calvert (4) – Cam Atkinson (8), Fjodor Tyutin (9) 00:38; Artyom Anyiszimov (8) – Blake Comeau (4), Boone Jenner (2) 08:46; David Savard (1) 11:10; Ryan Johansen (11) – Fjodor Tyutin (10) 58:28.

Kapusok: Henrik Lundqvist 10/13, Cam Talbot 13/14

Kapura lövések: 34 – 27. Kiállítások: 8 perc – 12 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/2. Ütközések: 24 – 23. Buli elhozatal: 39 – 24. Blokkolt lövés: 10 - 19.

A meccs három legjobbja: Matt Calvert (CBJ), Ryan Johansen (CBJ), Artyom Anyiszimov (CBJ).

Egymás után negyedik meccsét bukta el a Rangers, és ami még bosszantóbb a hazai szurkolóknak, hogy mindet a Madison Square Gardenben. Most még ötször van lehetőség a javításra, hiszen a New York-i csapat kilencszer játszik egymás után hazai jégen. Anyiszimov és Dubinsky győztesen tért tehát vissza, előbbi gólt is lőtt. Gyakorlatilag a 12. percre lerendezte a Blue Jackets a meccset, ekkor 13 lövésből már 3-0-ra vezetett, ekkor kapták le Lundqvistot is a pályáról.

Philadelphia Flyers–Montréal Canadiens 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 748 néző, vezette: .

Gólszerző: Michael Raffl (2) – Jakub Voracek (10), Claude Giroux (17) 13:57; Claude Giroux (6) – Jakub Voracek (11), Brayden Schenn (11) 29:43; ill. Alex Galchenyuk (9) 59:04

Kapusok: Steve Mason 20/21 – Carey Price 25/27.

Kapura lövések: 27 – 21. Kiállítások:6 perc – 25 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/1. Ütközések: 21 – 23. Buli elhozatal: 25 – 32. Blokkolt lövés: 15 – 24.

A meccs három legjobbja: Claude Giroux (PHI), Michael Raffl (PHI), Jakub Voracek (PHI)

Egy jó sorozat után most másodszor kapott ki a Montréal. A Flyersben Jakub Voracek két gólpasszt adott. A philadelphiai Michael Raffl a második gólját ütötte, az első 17 meccsén egyszer sem talált be a 25 éves osztrák csatár.

Ottawa Senators–Buffalo Sabres 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 15 578 néző, vezette: Brad Meier, Dean Morton.

Gólszerző: Bobby Ryan (15) – Kyle Turris (17), Cory Conacher (5) 09:22; Zack Smith (5) – Kyle Turris (18), Bobby Ryan (15) 26:39; ill. Tyler Ennis (7) – Drew Stafford (8), Jamie McBain (4) PPG 17:39

Kapusok: Craig Anderson 40/41 – Ryan Miller 30/32

Kapura lövések: 32 – 41. Kiállítások: 15 perc – 11 perc. Emberelőny: 0/3 – 1/5. Ütközések: 29 – 17. Buli elhozatal: 39 – 21. Blokkolt lövés: 13 – 16.

A meccs három legjobbja: Craig Anderson (OTT), Bobby Ryan (OTT), Tyler Ennis (BUF).

Craig Anderson nagyszerű védéseinek köszönhetően tartotta otthon a két pontot az Ottawa, a Sens kapusa 40-szer védett. Érdekesség, hogy az 15 578 ottawai néző a legkevesebb volt a szezonban.

Tampa Bay Lightning–Detroit Red Wings 2-1 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Graham Skilliter, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Nyikita Kucserov (3) – J.T. Brown (3) 39:16; Martin St. Louis (SO); ill. Kyle Quincey (1) – Gustav Nyquist (4), Johan Franzen (14) 15:04

Kapusok: Ben Bishop 28/29 – Jonas Gustavsson 26/27.

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Jonas Gustavsson (DET), Nyikita Kucserov (TBL).

A Tampa szétlövésben nyert, 11 kimaradt büntető után Martin St. Louis ütötte a győztes gólt. A Detroit egymás után a tizenegyedik szétlövéses meccsét bukta el, hatot ebben a szezonban.

St. Louis Blues–Toronto Maple Leafs 6-3 (3-0, 1-1, 2-2)

St. Louis, Scottrade Center, 16 073 néző, vezette: Kyle Rehman, Chris Rooney.

Gólszerző: David Backes (14) – Alexander Steen (13), Jay Bouwmeester (20) 04:48; Jaden Schwartz (8) – Vladimir Sobotka (9), Barret Jackman (5) 12:59; Derek Roy (8) – Chris Stewart (7), Jaden Schwartz (13) 16:10; Chris Stewart (6) – Vladimir Sobotka (10), Jaden Schwartz (14) 20:29; Alexander Steen (22) – TJ Oshie (23), Alex Pietrangelo (15) 47:04; David Backes (15) EN 59:30; ill. Nazem Kadri (10) – Phil Kessel (15) 21:45; Nyikita Kuljomin (3) – Mason Raymond (10), Trevor Smith (5) 54:30; James van Riemsdyk (14) 56:52.

Kapusok: Brian Elliott 19/22 – James Reimer 12/15, Jonathan Bernier 18/20.

A meccs három legjobbja: Jaden Schwart (STL), Alexander Steen (STL), Chris Stewart (STL).

Alexander Steen nem adja fel, tovább megy a gólkirályi címért. Már a 22. találatát jegyezte, de ezzel is csak a második a 26 gólos Alekszandr Ovecskin mögött. Érdemes megjegyezni, hogy Steen a Toronto draftoltja volt, 2008. november 4-én tradelték el. A Blues már 4-0-ra elhúzott, amikor megpróbált feljönni a Toronto, de a vendégeken most a kapuscsere sem segített. A torontói Paul Ranger a 300. meccsét játszotta.

Nashville Predators–Dallas Stars 3-1 (2-1, 1-0, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 347 néző, vezette: Brian Pochmara, Brad Watson.

Gólszerző: Patric Hornqvist (7) – David Legwand (18), Shea Weber (7) PPG 19:02; David Legwand (6) – Roman Josi (8), Shea Weber (8) PPG 19:30; Paul Gaustad (5) – Colin Wilson (10), Gabriel Bourque (8) 29:14; ill. Erik Cole (5) – Alex Chiasson (8) 18:07.

Kapusok: Carter Hutton 33/34 – Kari Lehtonen 27/30.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), David Legwand (NSH), Carter Hutton (NSH).

A meccs elején a Dallas vezetett, de aztán 28 másodperc alatt, két emberelőnyös góllal fordított a Nashville, az első gól kettős előnyből esett. A Predators még csak a harmadik olyan meccsét nyerte meg, amikor az ellenfél lőtte az első gólt.

Winnipeg Jets–Colorado Avalanche 3-4 (2-1, 0-2, 1-0, 0-0, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Tim Peel, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Blake Wheeler (8) – Tobias Enstrom (8), Bryan Little (16) 00:24; Michael Frolik (8) – Jacob Trouba (5), Grant Clitsome (8) PPG 05:25; Blake Wheeler (9) – Mark Scheifele (8), Grant Clitsome (9) PPG 50:00; ill. Matt Duchene (13) – Ryan O'Reilly (9), Nate Guenin (4) 15:08; Ryan O'Reilly (10) – Matt Duchene (10), Cory Sarich (6) 34:47; Matt Duchene (14) – Nathan MacKinnon (12) 39:57; Matt Duchene (SO).

Kapusok: Ondrej Paveles 23/26 – Szemjon Varlamov 35/38

A meccs három legjobbja: Matt Duchene (COL), Blake Wheeler (WPG), Ryan O’Reilly (COL).

Matt Duchene szállította a Colorado következő győzelmét. A fiatal csatár az összes vendéggólban benne volt. Kétszer betalált, gólpasszt adott, majd a szétlövéses győzelem is az ő érdeme.

Calgary Flames–Carolina Hurricanes 2-1 (0-0, 1-0, 0-1, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Brian McGrattan (1) – Lance Bouma (5), Paul Byron (2) 37:49; Chris Butler (2) – Paul Byron (3), Mikael Backlund (8) 64:56; ill. Jeff Skinner (11) – Tuomo Ruutu (4), Eric Staal (17) 51:10.

Kapusok: Karri Ramo 29/30 – Justin Peters 28/30

A meccs három legjobbja: Brian McGrattan (CGY), Jeff Skinne (CAR), Karri Ramo

Négy másodperccel a hosszabbítás vége előtt ütött góllal hozta a meccset a Calgary. Két ünnepeltje is volt a találkozónak, Patrick Dwyer (Carolina) a 300., a győztes gólnál gólpasszt adó Mikael Backlund a 200. meccsét játszotta.

Phoenix Coyotes–New York Islanders 6-3 (1-1, 4-2, 1-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 10 996 néző, vezette: Dave Lewis, Chris Lee.

Gólszerző: Keith Yandle (4) – Oliver Ekman-Larsson (17), Radim Vrbata (16) PPG 14:34; Rob Klinkhammer (6) – Mike Ribeiro (16), Connor Murphy (1) 22:34; Mikkel Boedker (8) – Antoine Vermette (10), Keith Yandle (18) 24:31; Mike Ribeiro (9) – Rob Klinkhammer (7) 26:15; Mikkel Boedker (9) – Mike Ribeiro (17) 38:59; Rob Klinkhammer (7) 54:13; ill. Eric Boulton (2) – Andrew MacDonald (9), Brian Strait (2) 13:06; John Tavares (13) – Thomas Vanek (12), Aaron Ness (2) 31:42; Kyle Okposo (10) – Brian Strait (3), Frans Nielsen (15) 33:05.

Kapusok: Mike Smith 21/24 – Kevin Poulin 31/37.

A meccs három legjobbja: Rob Klinkhammer (PHX), Mike Ribeiro (PHX), Mikkel Boedker (PHX).

Simán nyert a Phoenix az egyre jobban elfáradó New York Islandersszel szemben. Az Islanders hét nap alatt öt idegenbeli meccset játszott, egyet nyert meg, azt is szétlövésben. A meccs embere Rob Klinkhammer volt, aki három pontot szerzett. A 27 éves center hét idei gólja már karriercsúcs. Az Islander szerezte meg a vezetést, de aztán négy gólt kapott. A vendégeknél Frans Nielsen a 400. meccsét játszotta.

Edmonton Oilers–Boston Bruins 2-4 (0-3, 2-0, 0-1)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Kevin Pollock, Dan O'Halloran.

Gólszerző: David Perron (13) – Justin Schultz (9), Nick Schultz (3) 23:25; David Perron (14) – Jordan Eberle (17), Jeff Petry (5) 37:27; ill. Dennis Seidenberg (1) 10:25; Jarome Iginla (7) – Dennis Seidenberg (8), David Krejci (20) 16:11; Brad Marchand (5) – Patrice Bergeron (8) SHG 18:17; Jarome Iginla (8) – David Krejci (21), Kevan Miller (1) EN 59:16.

Kapusok: Devan Dubnyk 15/18, Jason LaBarbera 12/12 – Chad Johnson 39/41

A meccs három legjobbja: Dennis Seidenberg (BOS), David Perron (EDM), Chad Johnson (BOS).

A Boston az első harmadban eldöntötte a meccset, amikor valamivel kevesebb, mint nyolc perc alatt ütött három gólt. Jarome Iginla a végére duplázni tudott, először volt az idényben olyan meccse, amikor két gólt szerzett.

San  Jose Sharks–Minnesota Wild 3-1 (2-0, 1-0, 0-1)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Marc Joannette, Steve Kozari.

Gólszerző: Joe Pavelski (11) – Dan Boyle (10), Joe Thornton (28) PPG 05:54; Tomas Hertl (15) – Tommy Wingels (11) PPG 14:43; Joe Pavelski (12) – Matthew Irwin (5), Joe Thornton (29) PPG 23:42; ill. Jonas Brodin (6) – Justin Fontaine (3), Ryan Suter (17) 52:36.

Kapusok: Antti Niemi 29/30 – Niklas Bäckström 36/39.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Antti Niemi (SJS), Logan Couture (SJS).

Három emberelőnyös gól eldöntötte a találkozót. Mindhármat a San Jose szerezte, igaz az egész meccsen hét lehetősége volt. A San Jose november 29-e óta először nyert otthon, a rendes játékidőben. A hazaiaknál Joe Pavelski duplázott.