Luongo mindjárt utoléri Patrick Roy-t

2013.12.14. 14:26 Ryan O'Brien

luongo.jpgA vancouveri kapus 65-ödször nem kapott gólt és ezzel eggyel megközelítette a rangsor 14. helyén álló Patrick Roy-t, aki most a Colorado edzője. Luongo akár top10-be is bejöhet, Harry Lumley, Lorne Chabot 71-71-gyel áll, Roy Worters pedig 67-tel. Az egyetlen aktív, aki ennél többre volt képes, Martin Brodeur 123-mal vezeti az örökrangsort, ezt sokáig nem fogja megdönteni senki. A Florida története második leghosszabb szétlövéses csatáját nyerte meg, ahogy az elsőt, ezt is a Washingtonnal szemben. A Pittsburgh az első harmadban lőtt három góllal győzte le a New Jerseyt a pénteki játéknapon. Sok más és érdekes, videókkal a hajtás alatt.

NHL 74. játéknap, 2013. december 13.

Pittsburgh Penguins–New Jersey Devils 3-2 (3-0, 0-2, 0-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 582 néző, vezette: Ian Walsh, Francis Charron.

Gólszerző: Pascal Dupuis (5) – Chris Kunitz (15), Sidney Crosby (28); Chris Conner (2) – Brandon Sutter (7), Joe Vitale (7); Jayson Megna (4) – Simon Despres (3), Deryk Engelland (3) 14:40; ill. Patrik Elias (7) – Anton Volcsenkov (5), Steve Bernier (5) 23:24; Dainius Zubrus (5) – Jaromir Jagr (15), Travis Zajac (7) 24:20.

Kapusok: Marc-Andre Fleury 37/39 – Cory Schneider 20/23.

Kapura lövések: 23 – 39. Kiállítások: 4 perc – 2 perc. Emberelőny: 0/1 – 0/2. Ütközések: 33 – 31. Buli elhozatal: 20 – 26. Blokkolt lövés: 27 – 7.

A meccs három legjobbja: Marc-Andre Fleury (PIT), Chris Conner (PIT), Dainius Zubrus (NJD).

Gyors és eredményes kezdés hozta a Pittsburgh újabb hazai győzelmét, amely a Metropolitan-divízió elsőjének a 17-ből a 14. volt a sorban. A 41. másodpercben már vezetett a Penguins, majd Chris Conner a csapat századik idei gólját szerezte, a harmad végére pedig 3-0 állt az eredményjelzőn. A második játékrészt nagyon megnyomta a Devils, 19-szer lőtt kapura, Fleury 17-szer jól tudott védeni, de ezzel együtt is szoros maradt a meccs. Az utolsó húsz percben is inkább a Pittsburgh kapuja előtt adódtak veszélyesebb lehetőségek, a hazaiak kapusa ekkor már helyén volt, mind a 13 lövést fogta, végül 37 védéssel – és ami ennél is fontosabb, győzelemmel – végzett. A Pittsburgh amúgy nyolc legutóbbi meccséből a hetediket nyerte meg és ugyanennyi hazai találkozó óta veretlen.

Florida Panthers–Washington Capitals 3-2 (0-0, 2-2, 0-0, 0-0, 1-0)

Sunrise, BB&T Center, 15 097 néző, vezette: Brad Watson, Jean Hebert.

Gólszerző: Dylan Olsen (3) – Tomas Kopecky (4), Jonathan Huberdeau (8) 22:13; Aleksander Barkov (5) 37:56; Tomas Kopecky (SO); ill. Nicklas Bäckström (8) – Mihail Grabovszkij (18) 36:34; Joel Ward (10) – Marcus Johansson (18), Nicklas Bäckström (26) PPG 39:30.

Kapusok: Scott Clemmensen 23/25 – Philip Grubauer 39/41

A meccs három legjobbja: Aleksander Barkov (FLA), Nicklas Bäckström (WSH), Dylan Olsen (FLA)

Jégbe fagyasztotta a Florida Alekszandr Ovecskint. Na, ezt nem én mondom, hanem a CBS Sports tudósítója a meccsről, aki azt is hozzáteszi, dráma és mi minden más is volt még a meccsen. Tény, a szétlövés 10. körében dőlt el a meccs, amikor a washingtoni Jason Chimera kihagyta, viszont Tomas Kopecky belőtte a rávezetést. Az utolsó pár előtt három-három eredményes büntetőt látott a BB&T Center szokatlanul szépszámú szurkolóserege. A statisztikusok azt is feljegyezték, hogy ez volt a Panthers történetének második leghosszabb shootouttal véget érő győzelme. A korábbi 2007. november 28-ára esett, amikor a Florida akkor is a Washingtont győzte le a 11. körben. A meccs összes gólja a második harmadban esett, a Capitals-csatár, Nicklas Bäckström a legutóbbi hat meccsén 10 pontot szerzett.

Vancouver Canucks–Edmonton Oilers 4-0 (0-0, 1-0, 3-0)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Dennis LaRue, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Daniel Sedin (11) – Jason Garrison (16), Ryan Kesler (9) PPG 28:41; Zack Kassian (6) – David Booth (4), Jason Garrison (17) 42:26; Chris Higgins (9) – Ryan Kesler (10), Mike Santorelli (14) 46:07; Dale Weise (3) – Yannick Weber (1), Jason Garrison (18) PPG 59:25.

Kapusok: Roberto Luongo 19/19 – Devan Dubnyk 36/40

A meccs három legjobbja: Ryan Kesler (VAN), Roberto Luongo (VAN), Jason Garrison (VAN).

A Vancouver egy kapott gólnélküli meccsel hozta sorozatban hatodik győzelmét. Roberto Luongo 65-ödször nem kapott gólt, ezzel a Colorado-edző, Patrick Roy mögé ért, eggyel lemaradva a legendás kapus mögött. A Vancouver amúgy az elmúlt két meccsét nullára nyerte, legutóbb Eddie Lack érdeme volt a kapott gól nélküli meccs. A Canucks eredményesen melegített a szombati rangadóra, amikor is Boston látogat a Rogers Arenaba. A Bruins a 2011-es Stanley Kupa-döntő óta nem járt a kanadai városban, akkor a hetedik meccsen éppen ott harcolta ki története hatodik bajnoki címét, nem mellesleg egy shutouttal.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.