Az észak-amerikai hoki

Őrült meccsen nyert a Washington

2013.12.16. 12:49 Ryan O'Brien

washington_1.jpgAz utolsó harmadban még 1-4-re állt a Capitals, aztán az utolsó percben Alekszandr Ovecskin egyenlített, végül szétlövésben nyert. A Detroitot a Tampa nullázta le a Joe Louisban. Elfáradt az elmúlt három hétben 11 meccset játszó Montréal, otthon kapott ki a Floridától. A New York Rangers és szétlövésben nyert, a Los Angeles pedig 18 meccs után először nem ütött gólt az első harmadban, vereség is lett a vége. Továbbra sem jó menni Anaheimben, idén még senki sem nyert ott a rendes játékidőben, az Edmontonnak sem sikerült. Teemu Selanne 19 meccses góltalanság után volt eredményes. Minden más és érdekes a hajtás alatt.

NHL 76. játéknap, 2013. december 15.

Washington Capitals–Philadelphia Flyers 5-4 (1-1, 0-1, 3-2, 0-0, 1-0)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Eric Furlatt, Jean Hebert.

Gólszerző: Alekszandr Ovecskin (27) – Nicklas Backström (27), John Carlson (8) PPG 11:17; Mike Green (2) – Nicklas Backström (28), Marcus Johansson (19) 51:20; Dmitrij Orlov (1) – Eric Fehr (8), Joel Ward (9) 56:29; Alekszandr Ovecskin (28) – Joel Ward (10) 59:12; Nicklas Backström (SO); ill. Claude Giroux (7) – Michael Raffl (4), Braydon Coburn (2) 19:06; Mark Streit (2) – Michael Raffl (5) 27:37; Sean Couturier (6) – Matt Read (6), Steve Downie (15) 42:18; Jakub Voracek (6) – Michael Raffl (6), Claude Giroux (18) 43:32.

Kapusok: Philipp Grubauer 24/28 – Steve Mason 29/33.

Kapura lövések: 33 – 28. Kiállítások: 18 perc – 20 perc. Emberelőny: 1/5 – 0/4. Ütközések: 29 – 21. Buli elhozatal: 40 – 29. Blokkolt lövés: 16 – 10.

A meccs három legjobbja: Marcus Johansson (WSH), Michael Raffl (PHI), Dmitrij Orlov (WSH).

Örült meccsen nyert a Washington a Philadelphia ellen. A Flyers a harmadik harmad negyedik percében már 4-1-re vezetett, mégis vereség lett a vége. Kevesebb, mint nyolc perc alatt egyenlített a Capitals, Ovecskin 48 másodperccel a vége előtt vágta be a negyedik Capitals-gólt. Az orosz még ennél is nagyobb hős lehetett volna, de a büntetőjét elrontotta, Backström viszont nem, így a szétlövés döntött. A hazaiak újonc kapusa, Grubauer két rávezetést is hárított.

Detroit Red Wings–Tampa Bay Lightning 0-3 (0-0, 0-0, 0-3)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Francis Charron, Paul Devorski.

Gólszerző: Tyler Johnson (8) – Martin St Louis (18), Ondrej Palat (7) 43:13; J.T. Brown (2) – Nate Thompson (4) 49:16; Alexander Killorn (7) – Valtteri Filppula (11), Eric Brewer (6) EN 58:45.

Kapusok: Petr Mrazek 24/26 – Ben Bishop 28/28

A meccs három legjobbja: Ben Bishop )TBL), Tyler Johnson (TBL), Petr Mrazek (DET).

Az utolsó harmadik nem tudtak dűlőre jutni a csapatok, Ben Bishop, a Tampa kapusa azonban akkor is hibátlan maradt, így nullázot a Bolts. Bishop idén már harmadszor nem kapott gólt.

Montréal Canadiens–Florida Panthers 1-2 (0-0, 0-2, 1-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Ghislain Hebert, Brian Pochmara.

Gólszerző: Alex Galchenyuk (10) – Brian Gionta (12), P.K. Subban (21) PPG 42:28; Jesse Winchester (5) – Tomas Kopecky (5), Marcel Goc (5) 24:44; Nick Bjugstad (6) – Tomas Fleischmann (13), Scottie Upshall (12) 27:11

Kapusok: Peter Budaj 23/25 – Scott Clemmensen 17/18

A meccs három legjobbja: Nick Bjugstad (FLA), Alex Galchenyuk (MTL), Brian Campbell (FLA).

Elfáradt a Montréal is megint otthon kapott ki, az esélytelenebb Floridától. A Panthers két emberhátrányos helyzetet is kivédekezett, közte egy 5 a 3 elleni szituációt. A Canadiens 19 nap alatt 11 meccset játszott, így talán érthető, hogy fásultan játszott a csapat. Ezt mondta Michel Terrien is, a Montréal főedzője, még hozzátette: „ki voltunk facsarva, mint a citromlé.” A Floridának jó sorozata van, utolsó hat meccséből az ötödiket nyerte meg.

New York Rangers–Calgary Flames 4-3 (1-2, 1-0, 1-1, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Chris Rooney, Brad Watson.

Gólszerző: Derek Stepan (6) – Rick Nash (6), Dan Girardi (6) 15:25; Carl Hagelin (6) – Benoit Pouliot (4), Dominic Moore (2) 27:29; Chris Kreider (8) – Derek Stepan (16), Brian Boyle (6) 52:07; Benoit Pouliot (SO); ill. Mikael Backlund (4) – Kris Russell (12), Mark Giordano (10) PPG 07:28; Curtis Glencross (6) – Jiri Hudler (20) 15:00; Sean Monahan (10) – Curtis Glencross (5), Jiri Hudler (21) 44:44.

Kapusok: Henrik Lundqvist 18/21 – Karri Ramo 29/32.

A meccs három legjobbja: Carl Hagelin (NYR), Derek Stepan (NYR), Curtis Glencross (CGY).

A New York Rangers 0-2-ről és 2-3-ról is egyenlíteni tudott, majd a végén jobban bírta a feszültséget és a szétlövés hetedik körében eldöntötte a meccset. Derek Stepan a 100. gólpasszát adta, Mike Giordano pedig a 400. meccsét játszotta az NHL-ben.

Chicago Blackhawks–Los Angeles Kings 3-1 (3-0, 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 426 néző, vezette: Dan O'Rourke, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Marian Hossa (14) – Jonathan Toews (18), Niklas Hjalmarsson (12) SHG 05:45; Kris Versteeg (6) – Patrick Kane (26), Brent Seabrook (20) 09:59; Patrick Sharp (16) – Jonathan Toews (19), Duncan Keith (28) PPG 19:31; ill. Alec Martinez (2) – Matt Greene (2), Jordan Nolan (3) 56:06

Kapusok: Antti Raanta 21/22 – Ben Scrivens 37/40.

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Antti Raanta (CHI), Marian Hossa (CHI).

Mondhatnánk, hogy győztes csapaton ne változtass, de Martin Jones-nak is szüksége van pihenőre. Ezúttal Ben Scrivens állt a Los Angeles kapujában, ki is kapott a Kings. Ráadásul megszakadt egy nagyszerű NHL-rekord is, a Los Angeles 18 meccs után most először nem tudott gólt lőni az első harmadban. A chicagói edző, Joel Quenneville a 684. győzelmét szerezte meg, ezzel pedig utolérte az örökrangsor negyedik helyén álló Pat Quinn-t.

Anaheim Ducks–Edmonton Oilers 3-2 (1-1, 1-0, 1-1)

Anaheim, Honda Center, 16 301 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Wes McCauley.

Gólszerző: Nick Bonino (9) – Patrick Maroon (4), Kyle Palmieri (5) 11:22; Teemu Selanne (4) – Mathieu Perreault (11), Matt Beleskey (3) 35:24; Dustin Penner (10) – Ryan Getzlaf (23), Hampus Lindholm (9) 56:43, ill. Ryan Nugent-Hopkins (8) – Taylor Hall (16), Jordan Eberle (18) 06:18; Sam Gagner (4) – Nail Yakupov (7), Andrew Ference (3) 50:26.

Kapusok: Jonas Hiller 23/25 – Ilja Brizgalov 31/34

A meccs három legjobbja: Dustin Penner (ANA), Ben Lovejoy (ANA), Mathie Perreault (ANA).

Továbbra sem tud otthon, a rendes játékidőben hibázni az Anaheim, 15. meccsén a 13. győzelmét szerezte meg és csak kettőt bukott el hosszabbításban, vagy szétlövésben. Külön öröm a Ducks-drukkereknek, hogy Teemu Selanne 19 gólnélküli meccs után megint betalált, a 679. gólját ütötte. Az Edmontonnak továbbra sem megy az Anaheim ellen, az utóbbi 17 meccsből 15-ödször kapott ki.