Ovecskin négyszáz gólos

2013.12.21. 08:45 Ryan O'Brien

ovecskin_3.jpgAz orosz hokis a Carolinának ütötte 400. gólját, svéd csapattársa, Nicklas Backström négy gólpasszt adott. A New York Islanders nyerte a városi rangadót, a vendégek két emberhátrányos gólt is szereztek. A Chicago szétlövéssel kapott ki a Vancouvertől. Csak a Winnipeg tudott nyerni otthon péntek éjszaka, ami azt is jelenti, hogy vége a Florida öt meccse tartó győzelmi sorozatának. Minden más érdekes és fontos a hajtás alatt.

NHL 81. játéknap, 2013. december 20.

New Jersey Devils–Anaheim Ducks 2-3 (0-0, 1-1, 1-1, 0-1)

Newark, Prudential Center, 15 723 néző, vezette: Dan O'Rourke, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Michael Ryder (10) – Adam Henrique (8) 24:15; Andy Greene (5) – Jaromir Jagr (18), Travis Zajac (9) PPG 54:58; ill. Cam Fowler (4) – Ben Lovejoy (6), Teemu Selanne (6) 34:06; Mathieu Perreault (6) – Kyle Palmieri (6), Teemu Selanne (7) 50:47; Kyle Palmieri (5) – Mathieu Perreault (12), Cam Fowler (17) 62:37.

Kapusok: Cory Schneider 21/24 – Jonas Hiller 19/21.

Kapura lövések: 21 – 24. Kiállítások: 8 perc – 6 perc. Emberelőny: 1/3 – 0/4. Ütközések: 17 – 19. Buli elhozatal: 25 – 38. Blokkolt lövés: 7 – 7.

A meccs három legjobbja: Kyle Palmieri (ANA), Andy Greene (NJD), Teemu Selanne

Az Anaheim sorozatban hetedszer nyert és ezt most a hosszabbításban, Kyle Palmieri révén harcolta ki. Palmieri egyébként a New Jersey állambeli Montvale-ből származik. Teemu Selanne két gólpasszt adott, ezzel már 1441 pontnál jár a finn. A Devilsből Steve Bernier az 500., az Anaheimből Jonas Hiller a 300. meccsét játszotta.

New York Rangers–New York Islanders 3-5 (1-2, 2-1, 0-2)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Marc Joannette, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerző: Benoit Pouliot (4) – Chris Kreider (11), Derick Brassard (10) PPG 17:39; Derek Dorsett (3) – Dominic Moore (3), Anton Stralman (4) 23:00; Derek Stepan (7) – Rick Nash (7), Mats Zuccarello (17) PPG 27:58; ill. Cal Clutterbuck (4) SHG - PS 14:42; Michael Grabner (3) SHG 17:09; Brian Strait (1) – Josh Bailey (7), Ryan Strome (1) 31:26; Thomas Vanek (11) – Kyle Okposo (20), Andrew MacDonald (10) PPG 41:18; Michael Grabner (4) – Frans Nielsen (16), Travis Hamonic (6) EN 59:09.

Kapusok: Henrik Lundqvist 15/19 – Jevgenyij Nabokov 21/24

A meccs három legjobbja: Thomas Vanek (NYI), Michael Grabner (NYI), Derek Dorsett (NYR).

Most a végét is jól bírt a New York Islanders, amely városi rangadót nyert. Az első harmadban kétszer is hátrányból talált be a vendégcsapat. Érdekesség, hogy Matt Carkner kiállítása alatt az Islanders és a Rangers is betalált. Thomas Vanek első igazán jó meccsét játszotta az Islandersben, gólt is ütött és a meccs embere lett.

Carolina Hurricanes–Washington Capitals 2-4 (1-0, 1-3, 0-1)

Raleigh, PNC Arena, 17 737 néző, vezette: Brad Watson, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Jordan Staal (8) – Alexander Semin (7), Justin Faulk (13) 17:12; Riley Nash (4) – Andrej Sekera (13), Nathan Gerbe (8) PPG 35:29; ill. Marcus Johansson (5) – Nicklas Backström (30), Alekszandr Ovecskin (11) PPG 20:41; John Carlson (7) – Nicklas Backström (31), Troy Brouwer (7) PPG 28:34; Troy Brouwer (7) – Mike Green (15), Nicklas Backström (32); Alekszandr Ovecskin (29) – Nicklas Backström (33), Martin Erat (11) EN 59:35.

Kapusok: Cam Ward 25/28 – Philipp Grubauer 39/41

A meccs három legjobbja: Philipp Grubauer (WSH), Nicklas Backström (WSH), Jordan Staal (CAR).

Megvan Alekszandr Ovecskin négyszázadik bajnoki gólja és a képet az sem csúfítja, hogy ezt egy üres kapussal érte el. Az orosz hokisnak 634 meccs kellett ehhez a bravúrhoz. Csapattársa, Nicklas Backström négy gólpasszig jutott, már 33 van neki idén, ami jelenleg a legtöbb a ligában. Karriercsúcsa amúgy a 2010-es 68. A washingtoni kapuban Philipp Grubauer szezoncsúcsnak számító 39 lövést fogott meg. A Capitals sikerét a jó emberelőnyös játék hozta meg, négy lehetőségből három gólt ütöttek.

Chicago Blackhawks–Vancouver Canucks 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 966 néző, vezette: Chris Lee, Mike Hasenfratz.

Gólszerző: Kris Versteeg (7) – Patrick Kane (27), Michal Handzus (5) 07:49; Patrick Kane (21) – Michal Rozsival (4), Johnny Oduya (8) 24:57; ill. Zack Kassian (7) – Jason Garrison (19) 28:19; Daniel Sedin (12) – Kevin Bieksa (13), Henrik Sedin (24) 50:48; Ryan Kesler (SO).

Kapusok: Antti Raanta 22/24 – Eddie Lack 24/26

A meccs három legjobbja: Patrick Kane (CHI), Daniel Sedin (VAN), Dan Hamhuis (VAN).

Drámai csatában, a szétlövés nyolcadik körében nyert a Vancouver a bajnok otthonában, a Canucks kapusa, Eddie Lack először nyert meg büntetőpárharcot karrierje során, csak Patrick Sharp rávezetését nem tudta hárítani. Patrick Kane gólt lőtt és gólpasszt is adott, 11 meccse pontszerző, ez idő alatt hat gólt ütött és 14 gólpasszt adott.

Winnipeg Jets–Florida Panthers 5-2 (3-1, 2-1, 0-0)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Brian Pochmara, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Jacob Trouba (2) – Mark Scheifele (10), Evander Kane (9) 11:06; Tobias Enstrom (3) – Olli Jokinen (14), Dustin Byfuglien (19) PPG 15:24; Blake Wheeler (12) – Zach Bogosian (4), Jacob Trouba (6) PPG 15:57; Evander Kane (9) – Michael Frolik (12), Mark Scheifele (11) 21:03; Michael Frolik (9) – Andrew Ladd (16), Dustin Byfuglien (20) 37:53; ill. Shawn Matthias (4) 07:45; Nick Bjugstad (7) 25:55.

Kapusok: Ondrej Pavelec 21/23 – Jakob Markström 27/32.

A meccs három legjobbja: Evander Kane (WPG), Tobias Enström (WPG), Michael Frolik (WPG).

Megszakadt a Florida jó sorozat, miután majdnem végigverte Kanadát, a Winnipeggel már nem bírt és öt győztes meccs után először kapott ki. A most két gólpasszt adó Mark Scheifele már öt meccse pontszerző.