Az Anaheim várta az első helyről a Karácsonyt

2013.12.24. 23:39 Ryan O'Brien

anaheim_2.jpgAz Anaheim szép ünnepre készülhetett, sorozatban kilencedik meccsét is megnyerte. Elfáradt egy kicsit Sidney Crosby, amely most nbem tudta győzelemre vezetni csapatát, a Pittsburgh súlyos, 5-0-s vereséget szenvedett az Ottawa otthonában. A chicagói Patrick Kane sorozatban 12 meccsén volt pontszerző, a Devils mindössze 12 kapura lövésre volt csak képes. A Philadelphia kilencedik meccse nem talál otthon legyőzőre, ezúttal Wayne Simmonds szállította a gólokat. Véget ért a Los Angeles-i Martin Jones már-már példátlan sorozat, a kilencedik meccsén először volt vesztes csapat kapusa az újonc. Az ünnep előtti utolsó játéknap mind a 14 meccsének részletei a hajtás alatt. A bajnokság december 27-én folytatódik.

NHL 84. játéknap, 2013. december 23.

Buffalo Sabres–Phoenix Coyotes 2-1 (0-0, 0-1, 1-0, 1-0)

Buffalo, First Niagara Center, 18 942 néző, vezette: Greg Kimmerly, Chris Rooney.

Gólszerző: Tyler Ennis (8) – Zemgus Girgensons (9) 34:01; Mark Pysyk (1) – Matt Moulson (12), Christian Ehrhoff (11) 63:47; ill. Martin Hanzal (10) – Connor Murphy (4), Tim Kennedy (6) 20:19

Kapusok: Ryan Miller 36/37 – Mike Smith 30/32

Kapura lövések: 32 – 37. Kiállítások: 21 perc – 8 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/5. Ütközések: 17 – 14. Buli elhozatal: 21 – 38. Blokkolt lövés: 15 – 10.

A meccs három legjobbja: Zemgus Girgensons (BUF), Ryan Miller (BUF), Tyler Ennis (BUF).

Mark Pysyk idei első góljával, a hosszabbításban nyert a Buffalo. A 21 éves kanadai tavaly 19 meccset játszott a Sabresben, és egy góllal, valamint négy gólpasszal zárta az idényt, most 32 találkozónál és ugyanúgy, mint tavaly 1+4-nél jár. Kezdi összekapni magát a Buffalo, legalábbis otthon, az utolsó öt meccséből négyet megnyert a First Niagara Centerben úgy, hogy előtte 3-12-1-gyel állt. A Phoenix gólját hosszas videózás után adták meg, de Hanzal botja végül is nem szabálytalanul ért bele Connor Murphy kékvonalas bombájába.

New York Rangers–Toronto Maple Leafs 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 0-0, 1-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Jean Hebert, Wes McCauley.

Gólszerző: J.T. Miller (2) – Chris Kreider (12), Benoit Pouliot (6) 47:04; Derek Stepan (SO); ill. Nazem Kadri (11) – David Clarkson (5), Morgan Rielly (10) 58:36.

Kapusok: Cam Talbot 25/26 – Jonathan Bernier 42/43.

A meccs három legjobbja: Cam Talbot (NYR), Jonathan Bernier (TOR), Derek Stepan (NYR).

Cam Talbottal a kapuban megint nyerni tudott a New York Rangers, most csak nehezen, szétlövésben, de a lényeg a két pont. Nem véletlen, hogy a két kapus és a büntetőt értékesítő – Mats Zuccarello mellett – Derek Stepan került a meccs három legjobbja közé.

Washington Capitals–Anaheim Ducks 2-3 (2-1, 0-1, 0-1)

Washington, Verizon Centert, 18 506 néző, vezette: Ghislain Hebert, Francois St. Laurent.

Gólszerző: Mihail Grabovszkij (11) – Troy Brouwer (9), Eric Fehr (10) 07:21; Nicklas Backström (9) – John Carlson (8), Troy Brouwer (10) PPG 11:37; illo. Andrew Cogliano (10) – Saku Koivu (6), Hampus Lindholm (10) 17:15; Saku Koivu (5) – Ben Lovejoy (8), Andrew Cogliano (12) 39:33; Hampus Lindholm (3) – Ryan Getzlaf (25), Corey Perry (19) 54:24.

Kapusok: Philipp Grubauer 26/29 – Jonas Hiller 17/19

A meccs három legjobbja: Hampus Lindholm (ANA), Nicklas Backström (WSH), Saku Koivu (ANA).

Nem áll le az Anaheim. A Karácsony előtti szünetet a sorozatban a kilencedik győzelemmel zárta, amely most már franchise-rekord. A Washington az első harmad közepére már kétgólos előnybe került, de ezt fokozatosan dolgozta le a Duck. Bruce Boudreau először járt a Verizon Centerben edzőként, amióta 2011. november 28-án felbontották a szerződését a Capitalsnál. Az Anaheim egymás után a második meccsét nyeri  meg kétgólos hátrányból.

Carolina Hurricanes–Columbus Blue Jackets 3-4 (1-1, 1-1, 1-2)

Raleigh, PNC Arena, 16 601 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Chris Lee.

Gólszerző: Jeff Skinner (13) – Eric Staal (21) PPG 18:49; Jeff Skinner (14) – Alekszandr Szjomin (8), Jordan Staal (8) PPG 36:25; Alekszandr Szjomin (4) – Jordan Staal (9), Nathan Gerbe (9) 49:06; ill. Artyom Anyiszimov (10) – Cam Atkinson (9), Brandon Dubinsky (17) 09:45; Corey Tropp (1) – Mark Letestu (12), Boone Jenner (3) 35:39; Ryan Johansen (15) – Nick Foligno (11), Mark Letestu (13) 55:58; Jack Skille (4) – Artyom Anyiszimov (8), James Wisniewski (18) 57:26.

Kapusok: Justin Peters 21/25 – Mike McKenna 30/33

A meccs három legjobbja: Artyom Anyiszimov (CBJ), Jeff Skinner (CAR), Ryan Johansen (CBJ).

Az utolsó öt percben dőlt el a meccs, a Columbus 4:02-vel a vége előtt kezdett bele a gólgyártásba és fordította meg a meccsen 2-3-ról. Ryan Johansen egyenlített, Jeff Skille ütötte a győztes gólt. A Hurricanesből Jeff Skinner az utolsó 11 meccsén 10 gólt szerzett, most is duplázott, de ez is kevés volt a sikerhez, és az is, hogy ebben a szezonban először sikerült egy meccsen két emberelőnyös gólt szereznie.

Ottawa Senators–Pittsburgh Penguins 5-0 (1-0, 1-0, 3-0)

Ottawa, Canadien Tire Centre, 19 838 néző, vezette: Dean Morton, Eric Furlatt.

Gólszerző: Zack Smith (7) – Cody Ceci (1), Colin Greening (5) 06:54; Bobby Ryan (17) – Chris Phillips (11), Erik Karlsson (26) PPG 25:46; Erik Karlsson (10) – Clarke MacArthur (16) 41:36; Kyle Turris (9) – Erik Karlsson (27), Clarke MacArthur (17) 52:42; Cory Conacher (3) – Jason Spezza (19), Marc Methot (8) 54:02

Kapusok: Craig Anderson 27/27 – Marc-Andre Fleury 24/29.

A meccs három legjobbja: Erik Karlsson (OTT), Craig Anderson (OTT), Chris Neil (OTT).

Kifulladt a Pittsburgh, a sérülésektől tizedelt csapat öt meccse volt veretlen, most az Ottawa lenullázta, amely viszont három vesztes meccs után örült először. Craig Andersonnak ez volt a második gólnélküli meccse az idényben. Az Ottawa az utolsó 13 meccséből egy tucatszor kapott ki a Pittbsurghtől, így volt miért visszavágni a Sensnek.

Detroit Red Wings–New York Islanders 0-3 (0-3, 0-0, 0-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Kevin Pollock, Don VanMassenhoven.

Gólszerző: Kyle Okposo (12) – John Tavares (26), Thomas Vanek (13) 10:57; Michael Grabner (5) – Josh Bailey (9), Frans Nielsen (17) 15:07; Casey Cizikas (4) – Matt Martin (3), Colin McDonald (2) 16:55.

Kapusok: Petr Mrazek 16/19 – Jevgenyij Nabokov 23/23.

A meccs három legjobbja: Jevgenyij Nabokov (NYI), John Tavares (NYI), Kyle Okposo (NYI).

Jevgenyij Nabokov karrierje 56. shutoutja egy nem várt eredményt hozott. Az éppen formába lendülő Detroit otthon kapott ki a gyengécske New York Islanderstől. A vendégek csak hármat nyertek a legutóbbi 17 meccsükből.

Florida Panthers–Tampa Bay Lightning 1-6 (1-1, 0-3, 0-2)

Sunrise, BB&T Arena, 15 942 néző, vezette: Rob Martell, Dan O'Rourke.

Gólszerző: Sean Bergenheim (5) – Aleksander Barkov (10) PPG 18:56; ill. Alexander Killorn (9) – Valtteri Filppula (15), Victor Hedman (12) 19:15; Tyler Johnson (9) – Victor Hedman (13), Martin St Louis (20) 23:22; Valtteri Filppula (13) – Teddy Purcell (11), Martin St Louis (21) PPG 28:01; Martin St Louis (16) – Ondrej Palat (8) 32:07; J.T. Brown (3) – Nyikita Kucserov (1), Jean-Philippe Cote (2) 43:40; J.T. Brown (4) – Nyikita Kucserov (2), Matt Carle (13) 53:36.

Kapusok: Scott Clemmensen 30/36 – Ben Bishop 28/29.

A meccs három legjobbja: Martin St. Louis (TBL), Valtteri Filppula (TBL), Ben Bishop (TBL).

Martin St. Louis megint győzelemre vezette a Tampát, alaposan kitömte a Bolts floridai riválisát, a Panthers csak 19 másodpercig vezetett a meccsen.

Philadelphia Flyers–Minnesota Wild 4-1 (2-1, 1-0, 1-0)

Philadelphia, Wells Fargo Center, 19 872 néző, vezette: Francis Charron, Paul Devorski.

Gólszerző: Luke Schenn (3) – Scott Hartnell (9), Wayne Simmonds (12) 01:52; Wayne Simmonds (9) – Jakub Voracek (15), Claude Giroux (23) PPG 10:51; Claude Giroux (10) – Braydon Coburn (4), Jakub Voracek (16) 27:46; Wayne Simmonds (10) – Brayden Schenn (13), Nicklas Grossman (7) EN 59:03; ill. Mikael Granlund (3) – Jason Pominville (9), Ryan Suter (22) PPG 16:43.

Kapusok: Steve Mason 26/27 – Niklas Bäckström 27/30

A meccs három legjobbja: Wayne Simmonds (PHI), Scott Hartnell (PHI), Luke Schenn (PHI).

Wayne Simmondsnak idén április óta nem volt három pontos meccse, most két gólja mellett gólpasszt is adott, a Philadelphia ebben az idényben másodszor kúszott ötvenszézalékos mérleg fölé. Scott Hartnell az 500. pontját érte el Luke Schenn góljánál, Claude Giroux karriercsúcsnak számító hét meccse pontszerző. Zach Parise pedig sérülés miatt nem tudott segíteni a Wildon.

Chicago Blackhawks–New Jersey Devils 5-2 (1-0, 2-1, 2-1)

Chicago, United Center, 22 019 néző, vezette: Tim Peel, Steve Kozari.

Gólszerző: Patrick Sharp (17) – Marian Hossa (17), Jonathan Toews (21) 12:59; Patrick Kane (22) – Nick Leddy (13), Kris Versteeg (13) 27:57; Bryan Bickell (6) – Brandon Saad (15), Duncan Keith (30) 32:27; Patrick Sharp (18) – Marian Hossa (18), Brent Seabrook (22) 45:54; Nick Leddy (5) – Brent Seabrook (23), Brandon Saad (16) PPG 52:59; ill. Stephen Gionta (2) – Jonathon Merrill (2), Jacob Josefson (1) 25:37; Michael Ryder (11) 40:59

Kapusok: Antti Raanta 10/12 – Cory Schneider 32/37

A meccs három legjobbja: Jonathan Toews (CHI), Marian Hossa (CHI), Patrick Sharp (CHI).

Egészen hihetetlen, de a Devils mindössze 12 lövésre volt képes hatvan percen keresztül, nem is csoda, hogy vereség lett a vége. Patrick Sharp idén már harmadszor duplázott. Patrick Kane pedig már 12 meccse pontszerző, amely a 25 éves hokis karriercsúcsa, hét gól és 14 gólpassz a mérlege és 49 pontja a második legtöbb az első Sidney Crosby mögött.

Nashville Predators–Boston Bruins 2-6 (0-3, 1-0, 1-3)

Nashville, Bridgestone Arena, 17 207 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Justin St. Pierre.

Gólszerző: Craig Smith (9) – Seth Jones (8), Ryan Ellis (9) PPG 31:35; Craig Smith (10) – Nick Spaling (7), Shea Weber (12) 43:25; ill. Jarome Iginla (9) – Zdeno Chara (8), Milan Lucic (14) 01:16; Matt Fraser (1) – Carl Soderberg (13), Ryan Spooner (5) 05:59; Reilly Smith (12) – Carl Soderberg (14), Ryan Spooner (6) PPG 10:47; Jarome Iginla (10) – David Krejci (25), Torey Krug (11) PPG 45:01; Carl Soderberg (5) – Ryan Spooner (7), Reilly Smith (15) PPG 45:50; Brad Marchand (8) – Reilly Smith (16) 55:54.

Kapusok: Carter Hutton 2/4, Marek Mazanec 25/29 – Tuukka Rask 32/34.

A meccs három legjobbja: Jarome Iginla (BOS), Carl Söderberg (BOS), Ryan Spooner (BOS).

A meccs három bostoni góllal kezdődött és hárommal fejeződött be, a Bruins edzőjének, Claude Juliennek ez volt karrierje 400. győzelme. Jarome Iginla kétszer is betalált, Ryan Spooner pedig három gólpasszt adott. A 21 éves fiatalember ezt megelőzően 13 meccset játszott a Bruinsban és volt négy pontja (mindegyik asszisztból), ezt sikerült most majdnem megdupláznia. A Bostonnak három emberelőnyös lehetősége volt, mindhárom bement.

Calgary Flames–St. Louis Blues 4-3 (0-1, 1-2, 2-0, 0-0, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Brad Meier, Trevor Hanson.

Gólszerző: Jiri Hudler (11) – Mikael Backlund (9), Mark Giordano (12) PPG 32:06; Michael Cammalleri (12) – Paul Byron (5), Mikael Backlund (10) 51:05; Mark Giordano (5) – Jiri Hudler (22), Michael Cammalleri (8) PPG 59:55; Joe Coborne (SO); ill. Kevin Shattenkirk (5) – Brenden Morrow (8), Chris Stewart (9) PPG 07:23; Jaden Schwartz (11) – Jay Bouwmeester (22), Vlagyimir Taraszenko (6) 33:49; Magnus Paajarvi (3) – Maxim Lapierre (3), Adam Cracknell (2) 34:33.

Kapusok: Reto Berra 32/35 – Jaroslav Halak 26/29

A meccs három legjobbja: Michael Cammalleri (CGY), Jay Bouwmeester (STL), Mikael Backlund (CGY).

Bravúros meccsen nyert a Calgary, a St. Louis 1-0-ra, majd 3-1-re is vezetett, aztán Patrick Berglund 58:23-nál kiállítatta magát, Mark Giordano öt másodperccel később meg kiegyenlített. A büntetőzés pedig jobban ment most a Flamesnek, a meccset az idén három gólt szerző center, Joe Colborne döntötte el. A Blues a sérült Alexander Steen nélkül játszott, helyette az AHL-s Dmitrij Jaskin érkezett és Oshie, valamint Backes mellett kapott helyet.

Edmonton Oilers–Winnipeg Jets 6-2 (2-1, 1-1, 3-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Kyle Rehman, Brian Pochmara.

Gólszerző: Jordan Eberle (12) – Ales Hemsky (13), Andrew Ference (4) PPG 08:40; Sam Gagner (5) – Jordan Eberle (19), Justin Schultz (10) 16:07; David Perron (15) – Taylor Hall (18), Ryan Nugent-Hopkins (19) 36:40; Jeff Petry (3) – Nail Yakupov (8), David Perron (14) 44:28; Taylor Hall (14) – Ryan Nugent-Hopkins (20) PPG 48:34; Nail Jakupov (6) – Taylor Hall (19) 56:16; ill. Mark Stuart (2) – Olli Jokinen (15), Devin Setoguchi (11) 11:20; Andrew Ladd (9) – Dustin Byfuglien (21), Bryan Little (18) PPG 29:08.

Kapusok: Ilja Brizgalov 18/20 – Ondrej Pavelec 24/30.

A meccs három legjobbja: Taylor Hall (EDM), David Perron (EDM), Ryan Smyth (EDM).

Taylor Hall három pontja is kellett az edmontoni sikerhez. Az ünnepek előtt komoly kis csetepaté alakult a meccsen, a Winnipeg összesen 78 perc kiállítást kapott. Az utolsó harmadban hat 10 perces büntetést osztottak ki a játékvezetők.

Los Angeles Kings-Dallas Stars 2-5 (2-2, 0-1, 0-2)

Los Angeles, Staples Center, 18 274 néző, vezette: Mike Leggo, Brad Watson.

Gólszerző: Justin Williams (13) – Anze Kopitar (20), Drew Doughty (14) 02:28; Jarret Stoll (5) – Justin Williams (12), Trevor Lewis (1) 16:48; ill. Tyler Seguin (19) – Jamie Benn (20), Maxime Fortunus (1) 03:48; Jamie Benn (11) 06:10; Valerij Nyicsuskin (7) – Tyler Seguin (18), Jamie Benn (21) PPG 25:07; Cody Eakin (8) – Ryan Garbutt (5) 55:12; Shawn Horcoff (4) EN 58:51.

Kapusok: Martin Jones 19/23 – Kari Lehtonen 30/32.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Justin Williams (LAK), Tyler Seguin (DAL).

Semmi sem tart örökké, ezt most már Martin Jones is tudja, aki kilencedik meccsen volt először vesztes csapat kapusa. A Dallas udvariatlan vendég volt, főleg Jamie Benn, aki hérom ponttal vette ki részét a Stars sikeréből. Ezzel az is eldőlt, hogy most egy ideig tovább marad Jones és Bob Froese rekordja, újonc kapusként nyolcmeccses győzelmi szériát produkált. Betegség miatt a Kings-kapitány, Dustin Brown először hiányzott a csapatból.

San Jose Sharks-Colorado Avalanche 5-4 (1-2, 2-0, 1-2, 0-0, 1-0)

San Jose, HP Pavilion, 17 562 néző, vezette: Gord Dwyer, Tom Kowal.

Gólszerző: Jason Demers (2) – Joe Thornton (33), Brent Burns (8) PPG 13:59; Brent Burns (10) – Joe Thornton (34), Matthew Irwin (8) 25:53; Matthew Irwin (2) – Dan Boyle (12), Tommy Wingels (12) PPG 33:02; Joe Pavelski (15) – Joe Thornton (35), Brent Burns (9) 59:40; Logan Couture (SJS); ill. Nathan MacKinnon (8) – Ryan O'Reilly (12), Erik Johnson (9) PPG 11:05; Gabriel Landeskog (10) – Paul Stastny (13), PA Parenteau (13) 19:11; Erik Johnson (6) – Ryan O'Reilly (13), Matt Duchene (18) 58:09; Jamie McGinn (6) – John Mitchell (9), Maxime Talbot (7) 58:21.

Kapusok: Antti Niemi 29/33 – Szemjon Varlamov 41/45.

A meccs három legjobbja: Joe Thornton (SJS), Brent Burns (SJS), Joe Pavelski (SJS)

Fordulatos meccs után, szétlövésben nyert a San Jose. Az utolsó két percben három gól is esett. Joe Pavelski 20 másodperccel a vége előtt mentette meg a San Joset. A Coloradóban Jan Hejda az 500. meccsét játszotta, A három pontig jutó Joe Thornton 40. meccsén a 49. pontját szerezte az Avs ellen.