John Tavares mesterhármassal készül az olimpiára

2014.01.07. 11:58 Ryan O'Brien

islanders_2.jpgAz Islanders 0-2 után állt fel és meg sem állt hét gólig. John Tavares volt a legaktívabb, otodik mesterhármasát ütötte, Thomas Vanek pedig már kilenc meccse pontszerző. A Rangersnek nem ment a büntetőzés és szétlövésben kapott ki a Columbustól. A Florida hiába nyomta meg nagyon az utolsó 20 percet, nem tudta ledolgozni egygólos hátrányát Montréalban. Nathan MacKinnon, a tavalyi draft első választottja egymás után két meccsen duplázott, ez sem hozott győzelmet a Coloradónak, amely a Calgarytól otthon kapott ki. A játéknap minden érdekes mozzanata a hajtás alatt.

NHL 95. játéknap, 2014. január 6.

New York Islanders–Dallas Stars 7-3 (0-2, 4-1, 3-0)

Uniondale, Nassau Coliseum, 11 111 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Paul Devorski.

Gólszerzők

NYI: Ryan Strome (1) – Thomas Vanek (20), John Tavares (30) PPG 21:41; John Tavares (18) – Thomas Vanek (21) 27:29; Peter Regin (2) – Josh Bailey (10), Thomas Hickey (9) 29:29; Brock Nelson (4) – Casey Cizikas (5), Calvin de Haan (1) 39:32; Brian Strait (2) – John Tavares (31), Calvin de Haan (2) 41:24; John Tavares (19) – Frans Nielsen (18), Andrew MacDonald (18) PPG 46:19; John Tavares (20) – Andrew MacDonald (19), Casey Cizikas (6) PPG 56:53.

DAL: Jamie Benn (15) 05:01; Erik Cole (11) – Alex Chiasson (14), Rich Peverley (15) 13:48; Valerij Nyicsuskin (9) – Rich Peverley (16), Ray Whitney (12) PPG 35:28.

Kapusok: Jevgenyij Nabokov 7/8, Kevin Poulin 13/15 – Kari Lehtonen 36/43.

Kapura lövések: 43 – 23. Kiállítások: 8 perc – 12 perc. Emberelőny: 3/6 – 1/4. Ütközések: 26 – 15. Buli elhozatal: 45 – 27. Blokkolt lövés: 9 – 15.

A meccs három legjobbja: John Tavares (NYI), Ryan Strome (NYI), Thomas Vanek (NYI).

Most nagyon kijött a lépés a New York Islandersnek, a lövések mellett a gólok is jöttek, a bulik megnyerésében is jobb volt a hazai csapat, az 57. percben pedig repültek a sapkák. John Tavares tíz percen belül két emberelőnyös gólt is lőtt, hárommal fejezte be a meccset, pályafutása során ötödször sikerült tripláznia. A New York-i klub azt is elbírta, hogy a meccs elején Jevgenyij Nabokov megsérült, nem is tudta folytatni. Thomas Vanek két gólpasszal vette ki a részét a sikerből, már kilenc meccse pontszerzú, pedig az elejét a Dallas kezdte jobban és egy harmad után 2-0-ra vezetett. Az Islanders 22 éves újonca Calvin de Haan élete első két pontját szerezte, a 2009-es draft 12. választottjának ez volt a 18. idei meccse.

New York Rangers–Columbus Blue Jackets 3-4 (1-1, 0-2, 2-0, 0-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Francis Charron, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

NYR: Rick Nash (8) – Michael Del Zotto (7), Chris Kreider (13) PPG 19:07; Brian Boyle (3) – Dominic Moore (4), John Moore (7) 44:53; Rick Nash (9) – Brad Richards (19), Ryan Callahan (8) PPG 46:55.

CBJ: Brandon Dubinsky (8) – Nathan Horton (1), James Wisniewski (20) 17:07; Cam Atkinson (11) 21:01; James Wisniewski (3) – Brandon Dubinsky (20), Nick Foligno (14) 36:47; Mark Letestu (SO).

Kapusok: Henrik Lundqvist 36/39 – Szergej Bobrovszkij 40/43.

A meccs három legjobbja: Brandon Dubinsky (CBJ), Rick Nash (NYR), Mark Letestu (CBJ).

A másik New York-i csapatnak már nem sikerült ilyen jól, de egy pontot a Rangers is elkönyvelhetett. A Columbus szétlövésben volt jobb, Mark Letestu és Ryan Johansen is belőtte a maga büntetőjét, míg a másik oldalon mindkettőt védte a sérüléséből felképült Szergej Bobrovszkij. Az orosz kapus 14 meccset hagyott ki. Két hokis is korábbi csapatának lőtt gólt. Rick Nash és Brandon Dubinsky is eredményes volt.

Montréal Canadiens–Florida Panthers 2-1 (1-1, 1-0, 0-0)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Eric Furlatt, Steve Kozari.

Gólszerzők

MTL: David Desharnais (6) – Max Pacioretty (7), Brendan Gallagher (10) 06:23; Brian Gionta (7) – Tomas Plekanec (14) 35:46.

FLA: Sean Bergenheim (10) – Aleksander Barkov (15), Brad Boyes (9) 17:09.

Kapusok: Carey Price 26/27 – Tim Thomas 33/35.

A meccs három legjobbja: Tomas Plekanec (MTL), Max Pacioretty (MTL), Carey Price (MTL).

Carey Price megint hozta a Montréalnak a győzelmet, a Canadiens 2-1-s vezetése után, a harmadik harmadban 16 lövést fogott meg, pedig 11 floridai játékos előtt is gólszerzési lehetőség nyílt, de nem tudták bevenni a hazai kaput, közülük Sean Bergenheim volt a legaktívabb, de négy lövése közül egy sem talált utat a kapuba.

Colorado Avalanche–Calgary Flames 3-4 (2-1, 0-2, 1-1)

Denver, Pepsi Center, 12 027 néző, vezette: Gord Dwyer, Tim Peel.

Gólszerzők

COL: Nathan MacKinnon (13) – Paul Stastny (17), Andre Benoit (13) PPG 07:17; Nathan MacKinnon (14) – Paul Stastny (18), Tyson Barrie (7) PPG 14:32; Paul Stastny (12) – Gabriel Landeskog (19), Jan Hejda (8) 49:33.
CGY: Sean Monahan (12) – Lee Stempniak (8), Dennis Wideman (11) 01:08; Joe Colborne (4) – TJ Galiardi (6), Shane O'Brien (3) 35:10; Jiri Hudler (12) – Mark Giordano (13), Mikael Backlund (11) 37:38; Michael Cammalleri (13) – Jiri Hudler (23), Joe Colborne (7) PPG 56:30.

Kapusok: Jena-Sebastien Giguere 15/19 – Karri Ramo 22/25.

A meccs három legjobbja: Paul Stastny (COL), Nathan MacKinnon (COL), Jiri Hudler (CGY).

A bravúrokra is képes Colorado a nyerhető meccseket bukja, most is így történt, a második harmadban adta el előnyét a Calgaryval szemben, amelyet a Flames már tartani tudott a végéig. A hazaiaknál a tavalyi 1/1-s, Nathan MacKinnon két gólt is lőtt, a 18 éves fiatalembernek két egymás utáni meccsén sikerült a duplázás, Paul Stastny pedig három pontot tett hozzá, de ez is kevés volt, Mike Cammalleri 56:30-nál, emberelőnyből ütötte a győztes gólt. A coloradói Gabriel Landeskog, aki már hét meccse pontszerző, 100. asszisztját jegyezte.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.