Egy sosem draftolt csatár volt a nap hőse

2014.01.10. 12:36 Ryan O'Brien

fontaine.jpgKét kapus – Cory Schneider és Jaroslav Halak – zárta kapott gól nélkül a játéknapot, amelynek egyértelműen Justin Fontaine (a képen, középen) volt a hőse. A sosem draftolt csatár első idényét játssza az Nhl-ben és első mesterhármasát szerezte. A Toronto képtelen nyerni a Winter Classic-sikere óta, ráadásul számolatlanul kapja gólokat. Eric Staal nem volt a jégen, tesója, Jordan szállította most a Carolina pontjait, négyig jutott. Sorozatban hetedik meccsét nyert meg a St. Louis, amely már csoportját is vezeti. Az Anaheim hamar kétgólos hátrányba került, de innen is nyerni tudott Nashville-ben. A játéknap legfontosabb és legérdekesebb pillanatai a hajtás alatt.

NHL 98. játéknap, 2014. január 9.

Buffalo Sabres–Florida Panthers 1-2 (0-0, 1-0, 0-1, 0-0, 0-1)

Buffalo, First Niagara Center, 17 872 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Kyle Rehman.

Gólszerzők

BUF: Jamie McBain (3) – Steve Ott (7), Matt D'Agostini (3) 25:13

FLA: Brad Boyes (12) – Tom Gilbert (15), Sean Bergenheim (4) 49:16; Brad Boyes (SO).

Kapusok: Jhonas Enroth 34/35 – Tim Thomas 23/24.

Kapura lövések: 24 – 35. Kiállítások: 8 perc – 4 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/4. Ütközések: 25 – 23. Buli elhozatal: 24 – 28. Blokkolt lövés: 14 – 10.

A meccs három legjobbja: Jhonas Enroth (BUF), Jamie McBain (BUF), Brad Boyes (FLA).

A buffalói Jhonas Enroth hiába védett kiválóan Brad Boyes rendes játékidőben, majd a szétlövésben lőtt góljával a Florida vitte el a két pontot, amely december 19-e után először nyert idegenbeli meccset. A kapura lövésekben is a vendégek voltak jobbak. A floridai védő Brian Campbell pályafutása 800. meccsét játszotta, ebből az első 391-et a Buffalóban, amely 1997-ben draftolta a hatodikhelyen.

New Jersey Devils–Dallas Stars 1-0 (0-0,1 -0, 0-0)

Newark, Prudential Center, 14 252 néző, vezette: Justin St. Pierre, Marc Joannette.

Gólszerzők

NJD: Michael Ryder (15) – Travis Zajac (13), Ryane Clowe (4) 28:17

DAL: –

Kapusok: Cory Schneider 26/26 – Kari Lehtonen 33/34.

A meccs három legjobbja: Cory Schneider (NJD), Michael Ryder (NJD), Travis Zajac (NJD).

Senki sem gondolta, hogy Michael Ryder 29. percben lőtt gólja után több már nem lesz. Cory Schneider 26 védéssel zárt, harmadszor nem kapott gólt, de december 28-a óta először nyert meccset.

Carolina Hurricanes–Toronto Maple Leafs 6-1 (3-1, 1-0, 2-0)

Raleigh, PNC Arena, 16 583 néző, vezette: Trevor Hanson, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

CAR: Zach Boychuk (1) – Brett Sutter (1), Elias Lindholm (5) 02:33; Jeff Skinner (21) – Jordan Staal (12), Elias Lindholm (6) PPG 08:33; Patrick Dwyer (5) – Jordan Staal (13), Nathan Gerbe (12) 17:33; John-Michael Liles (1) – Zach Boychuk (3) 23:39; Jordan Staal (10) – Justin Faulk (14) SHG 40:25; Elias Lindholm (4) – Jeff Skinner (14), Jordan Staal (14) PPG 58:51

TOR: Joffrey Lupul (14) – Mason Raymond (16), Nazem Kadri (15) 14:14.

Kapusok: Anton Hudobin 25/26 – James Reimer 30/36

A meccs három legjobbja: Jordan Staal (CAR), Elias Lindholm (CAR), Zach Boychuk (CAR).

Nagyon nem megy a Torontónak, pedig nagyszerűen indult az év. Megnyerte a Winter Classicot, azóta azonban harmadszor kapott ki és a most beszedett hattal együtt már 18 gólt kapott idén. Jordan Staal gólt lőtt és mellett három gólpasszt is kiosztott, Elias Lindholm három ponttal zárt. Ki kell emelni Anton Hudobint is, aki január 2-i visszatérése óta negyedszer nyer a kapuban, a Hurricanes-nek meg sorozatban az ötödik sikere. A másik Staal, a csapatkapitány Eric, sérülés miatt hiányzott.

Tampa Bay Lightning–Washington Capitals 3-4 (1-3, 1-0, 1-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Dave Jackson, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (12) – Ondrej Palat (13) 04:08; BJ Crombeen (1) – Victor Hedman (16), Tom Pyatt (1) 26:45; Ondrej Palat (9) – Matt Carle (19), Martin St Louis (22) 54:30.

WSH: Eric Fehr (7) – Alekszandr Ovecskin (13), Karl Alzner (8) 07:04; Mihail Grabovszkij (12) – Joel Ward (13), Mike Green (17) PPG 10:37; Marcus Johansson (7) – Nicklas Backstrom (37), John Carlson (9) PPG 19:48; Eric Fehr (8) – Mike Green (18), Dmitrij Orlov (2) 59:08.

Kapusok: Andres Lindback 16/20 – Philipp Grubauer 33/36.

A meccs három legjobbja: Eric Fehr (WSH), Ondrej Palat (TBL), Tyler Johnson (TBL).

Sikeres idegenbeli túrája után otthon kapott ki a Tampa Bay, a washingtoni Eric Fehr 51,5 másodperccel a vége előtt szerezte a győztes gólt, kétszer talált be a meccsen. Martin St. Louis 953. pontját szerezte, amellyel a 89. helyen áll az örökrangsorban. A Bolts sokkal aktívabb volt a kapu előtt, de a gólokat most a Capitals szerezte. Mike Green két gólpasszt adott és kétszeresen jubilált, az első volt a 200. asszisztja, a második a 300. pontja a 28 éves védőnek.

Nashville Predators–Anaheim Ducks 3-4 (2-0, 1-4, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 882 néző, vezette: Francis Charron, Steve Kozari.

Gólszerzők

NSH: Paul Gaustad (7) – Gabriel Bourque (9), Viktor Stalberg (8) 01:52; Craig Smith (13) – Matt Cullen (13), Matt Hendricks (2) 02:22; Rich Clune (2) – Craig Smith (14), Matt Cullen (14) 25:31.

ANA: Ryan Getzlaf (21) – Matt Beleskey (8) 20:55; Ryan Getzlaf (22) – Matt Beleskey (9) 24:36; Corey Perry (25) – Ryan Getzlaf (30) 26:27; Teemu Selanne (5) – Patrick Maroon (6), Mathieu Perreault (13) PPG 38:52.

Kapusok: Marek Mazanec 24/28 – Frederik Andersen 23/26.

A meccs három legjobbja: Ryan Getzlaf (ANA), Matt Cullen (NSH), Matt Beleskey (ANA).

A Nashville 142 másodperc alatt már kettővel verte a kiváló Anaheimet, de a vendégek nem ijedtek be, a második harmadban a Ryan Getzlaf, Matt Beleskey duó három és fél perc alatt egyenlített, a harmad végére fordított a Ducks. A győztes gólt a finn Teemu Selanne szerezte, akinek ez volt az ötödik találata, karrierje során, 1423. meccsén a 680. találatát jegyezte, 1444 pontnál tart. 23-ra van az örökranglista 14. helyén álló Stan Mikitától.

Calgary Flames–St. Louis Blues 0-5 (0-2, 0-1, 0-2)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Ghislain Hebert, Brad Watson.

Gólszerzők

CGY: –

STL: Chris Stewart (15) – Derek Roy (22), Brenden Morrow (10) 09:32; Vladimir Sobotka (7) – Barret Jackman (9), Jaroslav Halak (1) 11:37; Ian Cole (2) – Vlagyimir Taraszenko (13) 26:47; Alex Pietrangelo (6) – Kevin Shattenkirk (26) PPG 41:16; Vlagyimir Taraszenko (15) – Jordan Leopold (5), Vladimir Sobotka (17) PPG 43:32.

Kapusok: Karri Ramo 24/29 – Jaroslav Halak 33/33.

A meccs három legjobbja: Jaroslav Halak (STL), Vlagyimir Taraszenko (STL), Mark Giordano (CGY).

Lenullázta ellenfelét a St. Louis, ráadásul öt ütött góllal és sorozatban már hetedik meccsét nyerte a Blues. Az első és a harmadik harmadban is két gyors bekapott gól pecsételte meg a Calgary sorsát, amely most már öt meccse képtelen otthon nyerni. A St. Louis ezzel pontszámban beérte és le is hagyta a Central-divíziót vezető Chicagót. A Blues az utolsó 10 meccsén 9-0-1-gyel áll, és 2000 óta nem volt ilyen szériája, akkor a 12. meccsen jött az első, rendes játékidőben elszenvedett vereség. A Calgary ugyanakkor nagyon rossz időszakát éli, az utolsó 11 meccsén csak 15 percet és 25 másodpercet volt előnyben.

Phoenix Coyotes–Minnesota Wild 1-4 (0-1, 1-0, 0-3)

Glendale, Jobbing.com Arena, 10 075 néző, vezette: Jean Hebert, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

PHX: Mikkel Boedker (14) – Shane Doan (13), Michael Stone (5) PPG 22:04.

MIN: Justin Fontaine (9) – Matt Cooke (12) 18:41; Kyle Brodziak (4) – Matt Cooke (13), Marco Scandella (10) 43:21; Justin Fontaine (10) – Jason Pominville (13), Nino Niederreiter (14) PPG 47:56; Justin Fontaine (11) – Kyle Brodziak (9), Nino Niederreiter (15) EN 58:48.

Kapusok: Mike Smith 25/28 – Niklas Bäckström 39/40

A meccs három legjobbja: Justin Fontaine (NSH), Niklas Bäckström (NSH), Shane Doan (PHX).

Justin Fontaine élete meccse volt ez, a 26 éves fiatalember első NHL-s idényét tölti úgy, hogy sosem draftolták, az AHL-ből verekedte fel magát a legjobbak közé. Először lőtt mesterhármast és 39 meccsen 11 gólnál tart. A Minnesota ráadásul hat vereség után tért vissza megint a győztes útra.

Los Angeles Kings–Boston Bruins 4-2 (1-0, 2-1, 1-1)

Los Angeles, Staples Center, 18 118 néző, vezette: Brad Meier, Brian Pochmara.

Gólszerzők

LAK: Jeff Carter (16) – Anze Kopitar (23) 10:32; Justin Williams (14) – Szlava Vojnov (14), Jonathan Quick (1) PPG 20:44; Alec Martinez (4) – Robyn Regehr (7), Michael Richards (23) 21:45; Dustin Brown (9) – Jarret Stoll (11), Justin Williams (14) 52:23.

BOS: Matt Fraser (2) – Carl Soderberg (17), Dougie Hamilton (6) 29:55; Justin Florek (1) – Johnny Boychuk (11), Gregory Campbell (7) 57:47.

Kapusok: Jonathan Quick 20/22 – Tuukka Rask 15/18, Chad Johnson 16/17

A meccs három legjobbja: Jeff Carter (LAK), Alec Martinez (LAK), Jarret Stoll (LAK).

Justin Williams 800. meccsén egy emberelőnyös góllal és egy gólpasszal vette ki részét a Los Angeles újabb sikeréből. A bostoni Justin Florek pályafutása harmadik meccsén megszerezte első gólját. A 23 éves csatárt 2010-ben, az ötödikkörben draftolták. Ezzel a találkozóval járt le Shawn Thornton 15 meccses eltiltása, szombaton a San Jose ellen térhet vissza.

San Jose Sharks–Detroit Red Wings 4-1 (1-1, 3-0, 0-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Kevin Pollock, Chris Rooney.

Gólszerzők

SJS: Joe Pavelski (20) – Joe Thornton (44), Brent Burns (12) 04:59; Andrew Desjardins (2) – Bracken Kearns (1), Marc-Edouard Vlasic (13) 29:44; Joe Pavelski (21) – Brad Stuart (4), Justin Braun (9) 32:25; Dan Boyle (8) – Jason Demers (18), Joe Thornton (45) PPG 36:28.

DET: Tomas Tatar (9) – Luke Glendening (2), Brendan Smith (8) 16:48

Kapusok: Antti Niemi 24/25 – Jimmy Howard 19/23, Petr Mrazek 3/3.

A meccs három legjobbja: Joe Pavelski (SJS), Joe Thronton (SJS), Andrew Desjardins (SJS).

Joe Pavelski és Joe Thornton megint kitett magáért. Előbbi két gólt ütött, Thornton pedig újabb két gólpasszt adott. Pavelski 21 gólnál és 43 pontnál tart, ez volt idén a harmadik kétgólos meccse, míg Thornton már 45 asszisztnál jár és természetesen vezeti a vonatkozó rangsort. A Detroiton ezúttal a kapuscsere sem segített.

A bajnokság állását itt lehet megtekinteni.