Jagr egy pillanatra sem áll le

2014.01.25. 20:54 Ryan O'Brien

nashville_1.jpgA 41 éves cseh már csapata legjobbja, most két gólpasszal segített, ráadásul az 1033. asszisztja a 10. legtöbb a liga történetében. Éppen annyi, mint Mario Lemieux gyűjtött pályafutása során. Eric Nystrom (a képen) még két gólnál többet soha nem szerzett eddigi pályafutása során. Most a 458. meccsén négy is összejött, szegény amerikai így is vesztes csapat tagja volt. A Columbus nyolc győzelemnél tart, mindezt a franchise 1000. meccsén szerezte meg és ilyen sorozata fennállása során még egyszer sem volt. Vasárnap hajnalban szabadtéri meccs a LosAngeles és az Anaheim között, egyet már játszottak azóta Anaheimben, amelyet Ducks nyert meg. Voltak még érdekességek bőven az elmúlt két napban. Minden lényeg a hajtás alatt.

NHL 112. játéknap, 2014. január 23.

Buffalo Sabres–Carolina Hurricanes 3-5 (1-1, 1-1, 1-3)

Buffalo, First Niagara Center, 18 468 néző, vezette: Dennis LaRue, Francis Charron.

Gólszerzők

BUF: Cody Hodgson (11) – Steve Ott (11) 10:15; Brian Flynn (4) – Philip Varone (1), Marcus Foligno (7) 23:20; Tyler Ennis (11) – Drew Stafford (11), Zenon Konopka (2) 40:48.

CAR: Jeff Skinner (22) 12:28; Alekszandr Szjomin (11) – Andrej Sekera (19), Justin Faulk (16) 33:11; Alekszandr Szjomin (12) – Eric Staal (30), Jiri Tlusty (7) 47:25; Andrej Sekera (8) – Tuomo Ruutu (9), Mike Komisarek (1) 49:50; Jiri Tlusty (8) – Andrej Sekera (20) EN 59:59.

Kapusok: Jhonas Enroth 28/32 – Anton Hudobin 26/29.

Kapura lövések: 29 – 33. Kiállítások: 8 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/2 – 0/3. Ütközések: 29 – 16. Buli elhozatal: 32 – 31. Blokkolt lövés: 12 – 9.

A meccs három legjobbja: Alekszandr Szjomin (CAR), Andrej Sekera (CAR), Tyler Ennis (BUF).

Tényleg komolyan összekapta magát Alekszandr Szjomin. Hatott a főnök kritikája, azóta négy meccsen hat gólt ütött az orosz csatár. A védő Andrej Sekera. Aki hét idényt és 339 meccset húzott le a Buffalóban, három pontot hozott össze a meccsen. A Sbresben első meccsét játszó Phil Varone első pontját szerezte az NHL-ben.

New York Rangers–St. Louis Blues 1-2 (0-1, 1-0, 0-1)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Kyle Rehman, Mike Hasenfratz.

Gólszerzők

NYR: Rick Nash (17) – Derek Stepan (24), Ryan McDonagh (22) 38:17.

STL: Alexander Steen (26) – Jaden Schwartz (19), David Backes (20) 08:38; Kevin Shattenkirk (8) – Alex Pietrangelo (30), David Backes (21) PPG 43:09.

Kapusok: Henrik Lundqvist 23/25 – Jaroslav Halak 34/35.

A meccs három legjobbja: Kevin Shattenkirk (STL), Jaroslav Halak (STL), Rick Nash (NYR).

A New York államból – New Rochelle városából – származó Kevin Shattenkirk 20 jegyet vásárolt rokonainak, akik újjongva figyelték, hogy a harmadik harmadban a védő emberelőnyből megszerezte csapata győztes gólját. Rick Nash ennek ellenére folytatta a gólgyártást, utolsó négy meccsén ő is a hatodikat szerezte. A St Louisban Alexander Steen megint betalált.

Columbus Blue Jackets–Philadelphia Flyers 5-2 (1-0, 2-2, 2-0)

Columbus, Nationwide Arena, 15 571 néző, vezette: Justin St. Pierre, Paul Devorski.

Gólszerzők

CBJ: Jack Johnson (3) 08:20; Derek MacKenzie (3) – Artyom Anyiszimov (12), Corey Tropp (5) 31:24; Matt Calvert (6) – James Wisniewski (27), Brandon Dubinsky (23) PPG 36:13; Brandon Dubinsky (11) – Matt Calvert (6), Fjodor Tyutin (16) 43:29; Nathan Horton (4) – Ryan Murray (14) 46:54.

PHI: Brayden Schenn (14) 21:56; Vincent Lecavalier (11) – Mark Streit (18), Andrej Meszaros (11) PPG 27:21.

Kapusok: Szergej Bobrovszkij 26/28 – Ray Emery 34/39.

A meccs három legjobbja: Brandon Dubinsky (CBJ), Matt Calvert (CBJ), Jack Johnson (CBJ).

Megállíthatatlanul száguld a playoff felé a Columbus, amely a franchise 1000. meccsét győzelemmel ünnepelte, amely nem mellesleg a nyolcadik volt a sorban. Brandon Dubinsky és Matt Calvert hozott össze most két-két pontot. A Blue Jackets januárban tíz meccsből kilencet nyert meg és csak egyet veszített el.

Tampa Bay Lightning–Ottawa Senators 4-3 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 18 751 néző, vezette: Graham Skilliter, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (13) – Victor Hedman (17) SHG 14:32; B.J. Crombeen (2) – Victor Hedman (18), Valtteri Filppula (20) 23:30; Ondrej Palat (11) – Martin St Louis (26), Victor Hedman (19) 45:31; Nyikita Kucserov (SO).

OTT: Erik Karlsson (12) – Clarke MacArthur (21), Jason Spezza (21) PPG 15:12; Clarke MacArthur (18) – Jason Spezza (22), Bobby Ryan (20) PPG 36:57; Chris Neil (6) – Zack Smith (6), Erik Karlsson (37) 57:42.

Kapusok: Ben Bishop 33/36 – Craig Anderson 35/38.

A meccs három legjobbja: Victor Hedman (TBL), Erik Karlsson (OTT), B.J. Crombeen (TBL).

Öt hazai vereség után a Tampa Nyikita Kucserov büntetőjével győzte le az Ottawát. A Senators háromszor is egyenlített ez a végén már nem sikerült.

New York Islanders–Pittsburgh Penguins 4-6 (2-2, 0-2, 2-2)

Uniondale, Nassau Coliseum, 15 012 néző, vezette: Steve Kozari, Dave Lewis.

Gólszerzők

NYI: Michael Grabner (8) – Thomas Hickey (10) 01:39; Brock Nelson (9) – Michael Grabner (10) 08:21; Josh Bailey (5) – Peter Regin (5), Frans Nielsen (25) 43:10; Kyle Okposo (21) – John Tavares (40), Matt Donovan (5) 50:55.

PIT: Chris Kunitz (25) – Sidney Crosby (44), Olli Maatta (14) 09:32; Sidney Crosby (27) – Chris Kunitz (27), Matt Niskanen (22) 11:24; Olli Maatta (5) – Chris Kunitz (28), Matt Niskanen (23) 25:35; Kris Letang (10) – Sidney Crosby (45), James Neal (21) PPG 37:44; Jevgenyij Malkin (14) – James Neal (22) 45:59; Brandon Sutter (9) EN 59:56.

Kapusok: Kevin Poulin 23/28 – Jeff Zatkoff 30/34.

A meccs három legjobbja: Sidney Crosby (PIT), Chris Kunitz (PIT), Kyle Okposo (NYI).

Az Islanders most is mindent megtett, de tapasztalatlanabb csapata nem tudta feltartóztatni Corsbyékat. A kanadai megint három pontot szerzett a meccsen, már 72-nél tart a szezonban, hihetetlen jó formában hokizik az olimpia előtt. Csapattársa, Chris Kunitz is hasonlóan eredményes volt. A New York-iak 2-0-ra is vezettek a meccsen, de egyenlített, majd fordított és végig a kezében tartotta a meccset a Pisttsburgh.

Minnesota Wild–Chicago Blackhawks 2-1 (2-0, 0-0, 0-1)

St. Paul, Xcel Energy Center, 19 226 néző, vezette: Tom Kowal, Ghislain Hebert.

Gólszerzők

MIN: Jason Pominville (20) – Mikael Granlund (18), Dany Heatley (10) 08:08; Matt Cooke (7) – Justin Fontaine (6), Kyle Brodziak (12) 15:31.

CHI: Patrick Kane (24) – Nick Leddy (15), Patrick Sharp (26) 59:28.

Kapusok: Darcy Kuemper 33/34 – Antti Raanta 17/19.

A meccs három legjobbja: Darcy Kuemper (MIN), Matt Cooke (MIN), Mikael Granlund (MIN).

Tavaly a Chicago gyorsan kipörgette a Minnesotát a playoffból, a Wild most újonc kapusával, Darcy Kuemperrel valamelyest visszavágott. A Minnesota négyből harmadszor tréfálta meg ebben az idényben a bajnoki címvédőt, az első harmadban Pminville és Cooke gólja elég volt a sikerhez.

Dallas Stars–Toronto Maple Leafs 7-1 (2-1, 4-0, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 13 678 néző, vezette: Dan O'Rourke, Dean Morton.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (18) – Tyler Seguin (25), Valerij Nyicsuskin (14) 07:09; Cody Eakin (12) – Alex Goligoski (18) 15:47; Valerij Nyicsuskin (10) – Jamie Benn (25), Szergej Gonchar (14) 26:36; Shawn Horcoff (6) – Szergej Goncsar (15), Kari Lehtonen (3) PPG 28:33; Rich Peverley (6) – Jamie Benn (26), Jordie Benn (9) SHG 31:37; Trevor Daley (3) – Alex Goligoski (19), Cody Eakin (14) 35:23; Valerij Nyicsuskin (11) – Tyler Seguin (26), Jamie Benn (27) 42:43.

TOR: Nyikolaj Kuljomin (7) – Carl Gunnarsson (7), Nazem Kadri (20) 07:39.

Kapusok: Kari Lehtonen 24/25 – Jonathan Bernier 10/13, James Reimer 11/15.

A meccs három legjobbja: Jamie Benn (DAL), Valerij Nyicsuskin (DAL), Rich Peverley (DAL).

Hat győztes meccs után nagy verésbe szaladt bele a Toronto, Valerij Nyicsuskin duplázott, Jamie Benn pedig karrierje századik gólja mellett három gólpasszt is kiosztott a meccsen, Kari Lehtonen 200. győzelmét ünnepelte a kapuban. Benn amúgy a dallasi franchise első hokisa, aki 25. születésnapja előtt eljutott 100 gólig, csapattársa, Alex Cole a 800. meccsét játszotta.

Vancouver Canucks–Nashville Predators 1-2 (0-0, 1-0, 0-2)

Vancouver, Rogers Arena, 18 910 néző, vezette: Chris Rooney, Marc Joannette.

Gólszerzők

VAN: Chris Higgins (13) – Dale Weise (9), Christopher Tanev (9) 29:09.

NSH: Craig Smith (16) – Nick Spaling (11) 43:28; Nick Spaling (9) – Seth Jones (15), Matt Cullen (15) PPG 52:38.

Kapusok: Roberto Luongo 24/26 – Carter Hutton 33/34.

A meccs három legjobbja: Shea Weber (NSH), Chris Higgins (VAN), Craig Smith (NSH).

A Vancouver megint nem tudott mit kezdeni emberelőnyös helyzeteivel, öt ilyen is akadt a meccsen, egyikből sem lett gól, a Nashville háromból egyet bevágott és éppen ezzel Nick Spalling találatával nyert. A Canucks jelenleg csak a 25. a ligában a emberelőnyös helyzetek kihasználásban. A Nashville-hez kapcsolódó hír, hogy a Preds szerződtette Michael Del Zottót a New York Rangerstől Kevin Kleinért cserébe.

Anaheim Ducks–Los Angeles Kings 2-1 (0-1, 2-0, 0-0)

Anaheim, Honda Center, 17 503 néző, vezette: Eric Furlatt, Gord Dwyer.

Gólszerzők

ANA: Dustin Penner (12) – Corey Perry (29), Nick Bonino (23) PPG 33:51; Patrick Maroon (4) – Mark Fistric (4) 37:53.

LAK: Anze Kopitar (14) – Trevor Lewis (3), Dwight King (12) 03:13.

Kapusok: Frederik Andersen 30/31 – Jonathan Quick 19/21.

A meccs három legjobbja: Patrick Maroon (ANA), Mark Fistric (ANA), Cam Fowler (ANA).

Anaheimben hangoltak a felek  a szombati, Los Angeles-i szabadtéri meccs előtt. Újabb hazai sikerével egyre magabiztosabban ligaelső az Anaheim, amelynek most 21 lövés is elég volt a sikerhez. Karrierje első győztes gólját szerezte a három idény alatt 48 meccsen hat gólig jutó Patrick Maroon, csapattársa, a kapus Frederik Andersen pedig 13 győzelmével a legjobb az újonc kapusok között.

San Jose Sharks–Winnipeg Jets 1-0 (0-0, 0-0, 1-0)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Brad Watson, Ian Walsh.

Gólszerzők

SJS: Joe Pavelski (28) – Justin Braun (11) 46:48

WPG: –

Kapusok: Alex Stalock 20/20 – Ondrej Pavelec 31/32.

A meccs három legjobbja: Alex Stalock (SJS), Ondrej Pavelec (WPG), Joe Pavelski (SJS).

A védelmek meccsén az olimpikon Joe Pavelski találatával nyert a San Jose.

Két olimpiai bajnokával, Joe Thorntonnal és Patrick Marleau-val hosszabbított szerződést a Sharks Thornton 20,25 millió, a hozzá hasonlóan 34 esztendős Marleau pedig kereken 20 millió dollárt kap majd a következő három idényben. Mindkét csatár tagja volt a 2010-ben, Vancouverben aranyérmes kanadai válogatottnak. Marleau a szocsi játékokra készülő keretben is helyet kapott, társa viszont - noha vezeti a gólpassz listát - nem.

NHL 113. játéknap, 2014. január 24

New Jersey Devils–Washington Capitals 2-1 (1-0, 1-0, 0-1)

Newark, Prudential Center, 15 742 néző, vezette: Francis Charron, Steve Kozari.

Gólszerzők

NJD: Stephen Gionta (3) – Jaromir Jagr (25) 04:57; Adam Henrique (14) – Jaromir Jagr (26), Travis Zajac (17) PPG 21:45.

WSH: Jason Chimera (10) – John Erskine (2), Tom Wilson (4) 50:10.

Kapusok: Cory Schneider 30/31 – Michael Neuwirth 28/30.

A meccs három legjobbja: Cory Schneider (NJD), Jaromir Jagr (NJD), Adam Henrique (NJD).

Jaromir Jagrnak erre a napra is kijutott egy csúcsdöntés. A 41 éves cseh mindkét gól előkészítésében benne volt a Washington elleni meccsen. 1033 asszsiztja van, ezzel az örökrangsor 10. helyén álló Mario Lemieux-t érte utol. Ebben az idényben már a győztes gólok és a gólok tekintetében is előrelépett minden idők legjobbjai között. A cseh hokisnak 1443 meccse van, 697 gólt szerzett eddig 1033 gólpasszal együtt ez 1730 pontot jelent és 122 győztes gólja van. A Capitals sorozatban ötödször kapott ki, utolsó 10 meccséből kettőt nyert csak meg, már az utolsó előtt csoportjában.

Detroit Red Wings–Montreal Canadiens 4-1 (1-0, 2-1, 1-0)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Ghislain Hebert, Dave Jackson.

Gólszerzők

DET: Henrik Zetterberg (16) – Daniel Alfredsson (20), Niklas Kronwall (25) PPG 12:27; Riley Sheahan (2) 31:48; Niklas Kronwall (6) – Gustav Nyquist (8), Jonathan Ericsson (8) 36:29; Gustav Nyquist (8) – Henrik Zetterberg (28), Justin Abdelkader (14) 58:41.

MTL: Brendan Gallagher (13) – David Desharnais (17), P.K. Subban (28) PPG 32:56.

Kapusok: Jonas Gustavsson 30/31 – Corey Price 22/26.

A meccs három legjobbja: Jonas Gustavsson (DET), Niklas Kronwall (DET), Henrik Zetterberg (DET).

Október közepe óta most nyert egymás után két hazai meccset a Detroit. Külön elismerést érdemele, hogy mindezt a Chicago és a Montréal ellen érte el. A Rd Wings még mindig Dacjuk, Franzen és Howard nélkül lépett jégre.

Florida Panthers–Colorado Avalanche 2-3 (0-2, 0-1, 2-0)

Sunrise, BB&T Center, 17 274 néző, vezette: Greg Kimmerly, Francois St. Laurent.

Gólszerzők

FLA: Scottie Upshall (8) – Tomas Fleischmann (17), Tom Gilbert (19) 45:18; Scottie Upshall (9) – Sean Bergenheim (5), Tom Gilbert (20) 58:17.

COL: Ryan O'Reilly (19) – Matt Duchene (25) 01:34; Paul Stastny (14) – Gabriel Landeskog (23), Alex Tanguay (7) 16:13; Jamie McGinn (11) – Ryan O'Reilly (16), Matt Duchene (26) 33:00.

Kapusok: Tim Thomas 22/25 – Szemjon Varlamov 34/36.

A meccs három legjobbja: Ryan O’Reilly (COL), Szemjon Varlamov (COL), Tom Gilbert (FLA).

Ryan O’Reilly idei 19. gólját szerezte és négy eddigi idénye alatt ez korábban még egyszer sem sikerült. A Panthers az utolsó harmadban Scottie Upshall két góljával zárkózott, a 2002 óta profi szélső a 459. meccsén jutott el a száz gólig.

Calgary Flames–Nashville Predators 5-4 (1-1, 0-2, 3-1, 0-0, 1-0)

Calgary, Scotiabank Saddledome, 19 289 néző, vezette: Mike Leggo, Brian Pochmara.

Gólszerzők

CGY: Mark Giordano (8) – Kris Russell (14), Mikael Backlund (12) PPG 03:23; David Jones (7) – Matt Stajan (11) PPG 41:24; Mikael Backlund (9) – Kris Russell (15), Lee Stempniak (11) PPG 52:27; David Jones (8) – TJ Brodie (14) 53:36; Sean Monahan (SO)

NSH: Eric Nystrom (8) – Gabriel Bourque (12), Matt Cullen (16) 01:51; Eric Nystrom (9) – Roman Josi (15), Shea Weber (22) 21:50; Eric Nystrom (10) – Paul Gaustad (5), Victor Bartley (3) 26:00; Eric Nystrom (11) – Matt Cullen (17), Roman Josi (16) 50:47.

Kapusok: Karri Ramo 9/12, Reto Berra 12/13 – Devan Dubnyk 27/31.

A meccs három legjobbja: Eric Nytröm (NSH), TJ Brodei (CGY), David Jones (CGY).

Talán a világ legpechesebb embere Eric Nystrom, aki pályafutása során még sosem ütött négy gólt egy meccsen, ez sem volt elég a győzelemhez. A 2002-es draft 10. választottja nem hogy ennyit, hanem kettőnél többet sem szerzett még korábbi 457 meccse egyikén sem. Nystrom  ráadásul 2005 és 2010 között a Calgary hokisa volt. A győztes gól érdeme az abszolút újonc Sean Monahané. A 19 éves hokis egyedül a mínusz 3-as plusz/mínusz mutatója miatt nem lehet túl büszke.

Edmonton Oilers–Phoenix Coyotes 3-4 (0-3, 1-1, 2-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Marc Joannette, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

EDM: Matt Hendricks (3) – Ryan Jones (4), Boyd Gordon (9) 33:17; David Perron (19) – Corey Potter (4), Martin Marincin (1) 41:50; Ryan Nugent-Hopkins (14) – Jordan Eberle (24), Taylor Hall (30) 47:50.

PHX: Mikkel Boedker (15) – Antoine Vermette (12), Lauri Korpikoski (11) 14:17; Radim Vrbata (12) – Martin Hanzal (21), Mike Ribeiro (23) PPG 17:10; Derek Morris (5) – Jeff Halpern (5), Rob Klinkhammer (8) 18:19; Mike Ribeiro (13) – David Moss (11), Mike Smith (2) 23:00

Kapusok: Ilja Brizgalov 25/29 – Mike Smith 36/39.

A meccs három legjobbja: Mike Ribeiro (PHX), Matt Hendricks (EDM), Derek Morris (PHX).

Mike Smith 36 védéssel bizonyította ismét, hogy nem érdemtelenül válogatta be a kanadai válogatott az olimpiára. Mellette a két pontot szerző Mike Ribeirót lehet kiemelni az Edmontanban győztes Phoenixből. A Coyotes már 4-0-ra is vezetett, innen kapaszkodott vissza az Oilers, de az egyenlítésre már elfogyott az erő.