Újonc hős New Jerseyben

2014.02.08. 09:41 Ryan O'Brien

merrill.jpgÚjoncok és kiegészítő emberek napja volt ez az NHL-ben. A New Jerseyben Jon Merrill (a képen) élete első gólja jelentette a győzelmet, a San Joseban John McCarthy három és fél év után szerzett megint gólt, a Carolinában pedig az újonc védő, Brett Bellemore lett a meccs embere. Óriási csatában, két év után először kapott ki otthon szétlövéssel a Pittsburgh, a New York Rangers keményen megküzdött a megérdemelt sikerért. A Phoenix teltház előtt nullázta le a bajnokcsapatot, a Glendale-ban a Miracle on Ice tíz hősét köszöntötték a meccs előtt. Ez volt az olimpiát megelőző utolsó előtti játéknap a tengerentúlon.

NHL 127. játéknap, 2014. február 7.

New Jersey Devils-Edmonton Oilers 2-1 (1-1, 0-0, 0-0, 1-0)

Newark, Prudential Center, 16 592 néző, vezette: Chris Rooney, Frederick L'Ecuyer.

Gólszerzők

NJD: Andrej Loktyonov (4) – Bryce Salvador (3), Jaromir Jagr (32) 11:01; Jon Merrill (1) – Michael Ryder (11), Adam Henrique (13) 62:34.

EDM: Taylor Hall (20) – Nail Jakupov (12), Ryan Nugent-Hopkins (28) 11:30.

Kapusok: Cory Schneider 19/20 – Ilja Brizgalov 22/24.

Kapura lövések: 24 – 20. Kiállítások: 6 perc – 6 perc. Emberelőny: 0/3 – 0/3. Ütközések: 11 – 16. Buli elhozatal: 12 – 27. Blokkolt lövés: 7 – 14.

A meccs három legjobbja: Jon Merrill (NJD), Cory Schneider (NJD), Ilja Brizgalov (EDM).

Egy 22 éves védő, Jon Merrill lett a hős Newarkban, a Devils az amerikai újonc hosszabbításban szerzett góljával nyert az Edmonton ellen. Merrill a 2010-es drafton a második körben, a 38. választott volt, ez volt a 31. meccse és élete első gólja. A meccs utolsó perceiben mindkét csapat megszerezhette volna a győzelmet, de a hazaiaknál Adam Henrique két eséllyel sem élt, a másik oldalon Andrew Ference és Matt Hendricks is hibázott.

Pittsburgh Penguins-New York Rangers 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 1-0)

Pittsburgh, CONSOL Energy Center, 18 661 néző, vezette: Paul Devorski, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

PIT: Olli Maatta (6) – Sidney Crosby (50), Jussi Jokinen (26) PPG 11:43; Jevgenyij Malkin (18) – James Neal (25), Matt Niskanen (27) PPG 28:29; James Neal (20) – Olli Maatta (17), Jayson Megna (3) 57:04.

NYR: Benoit Pouliot (10) – Mats Zuccarello (28), Marc Staal (8) 01:04; Dan Girardi (4) – Derick Brassard (23) PPG 20:34; Benoit Pouliot (11) – Dan Girardi (13), Brad Richards (27) PPG 49:24; Brad Richards (SO).

Kapusok: Marc-Andre Fleury 38/41 – Henrik Lundqvist 26/29.

A meccs három legjobbja: Benoit Pouliot (NYR), Olli Maatta (PIT), Dan Girardi (NYR).

A Pittsburghnek jól ment otthon és szétlövésben két éve már veretlen saját csarnokában. Ennek vetett most véget a Rangers, amely végig nagyon keményen játszott, és a végén megérdemelten nyert. Fölényben volt a kapura lövésekben is, a második harmadot például 17-9-cel nyerte. A Penguins-kapitány, Sidney Crosby az 50. asszisztját adta, ennél több legutóbb a 2009/2010-es idény végén volt.

Carolina Hurricanes-Florida Panthers 5-1 (3-1, 1-0, 1-0)

Raleigh, PNC Arena, 16 132 néző, vezette: Dennis LaRue, Kyle Rehman.

Gólszerzők

CAR: Riley Nash (8) – Tuomo Ruutu (11) 09:17; Alekszandr Szjomin (14) 10:44; Brett Bellemore (2) – Elias Lindholm (8), Jeff Skinner (16) 18:21; Jiri Tlusty (9) – Eric Staal (31) 24:36; Andrej Sekera (9) – Jeff Skinner (17), Jordan Staal (16) PPG 52:48.

FLA: Nick Bjugstad (13) – Dylan Olsen (7), Scottie Upshall (17) 15:30.

Kapusok: Anton Hudobin 34/35 – Tim Thomas 10/14, Scott Clemmensen 17/18.

A meccs három legjobbja: Brett Bellemore (CAR), Anton Hudobin (CAR), Riley Nash (CAR).

Magabiztosan intézte el a Carolina a Floridát, az első harmad elején, 87 másodperc alatt ütött két gól adta meg az alaphangot. A Hurricans ebben az idényben mindkét meccsén legyőzte a Pantherst. A meccs legjobbja a hazaiak védője, Brett Bellemore lett, aki pályafutása második gólját szerezte. Tim Thomast a negyedik bekapott gól után lecserélték, a hazaiaknál Tuomo Ruutu a 600. meccsét játszotta.

Phoenix Coyotes-Chicago Blackhawks 2-0 (1-0, 1-0, 0-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 17 525 néző, vezette: Dan O'Rourke, Brian Pochmara.

Gólszerzők

PHX: Keith Yandle (7) – Mikkel Boedker (23), Antoine Vermette (15) PPG 01:09; Radim Vrbata (14) – Mike Ribeiro (26), Keith Yandle (30) PPG 38:29

CHI: –

Kapusok: Mike Smith 30/30 – Corey Crawford 24/26.

A meccs három legjobbja: Mike Smith (PHX), Keith Yandle (PHX), Jeff Halpern (PHX).

Mike Smith megint bizonyította, hogy nem érdemtelenül lesz ott az olimpián, idén másodszor, összesen 26-szor nem kapott gólt. Ha már olimpia, a meccs előtt az 1980-as amerikai hokicsapatra emlékeztek. A Phoenix mindkét gólja emberelőnyből esett, és a mi szokatlan arrafelé, teltházas tömeg ünnepelte a Coyotes győzelmét.

San Jose Sharks-Columbus Blue Jackets 3-2 (2-0, 0-1, 1-1)

San Jose, SAP Center, 17 562 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Greg Kimmerly.

Gólszerzők

SJS: John McCarthy (1) – James Sheppard (7) 03:23; Patrick Marleau (23) – Scott Hannan (9) 08:13; Tommy Wingels (12) – Jason Demers (22), Marc-Edouard Vlasic (14) 45:11.

CBJ: Ryan Johansen (24) 20:18; Boone Jenner (10) – Nathan Horton (7), Ryan Johansen (22) 50:45.

Kapusok: Antti Niemi 19/21 – Szergej Bobrovszkij 44/47

A meccs három legjobbja: Tommy Wingels (SJS), Szergej Bobrovszkij (CBJ), John McCarthy (SJS).

Szergej Bobrovszkij amíg tehette, állta a lövéseket, így is eggyel több gólt kapott, mint kellett volna. A San Joseban John McCarthy 2010 után szerzett megint gólt, Tommy Wingels érdeme a győztes találat. Todd McLellan a 435. meccsen vezette a Sharksot, amellyel már franchise-rekorder, ahogy a 257 győzelemmel is.