Van aki jobb, mint Gretzky

2014.03.07. 14:48 Ryan O'Brien

mackinnon_1.jpgA Colorado tavalyi 1/1-ese, Nathan MacKinnon sorozatban 13 meccsen lett pontszerző, most ráadásul egy mindent eldöntő gólt készített elő. A fiatalember Wayne Gretzky 1979-es rekordját döntötte meg, minden idők legjobb hokisa első idényében 12 meccses rekorddal állt. A dallasi Tyler Seguin franchise-rekordot állított be, egy idényben már harmadszor ütött mesterhármast. A Pittbsurgh 17 éve nem tud nyerni San Joseban, most sem sikerült. Steven Stamkos négyhónap kihagyás után visszatért, de vele is kikapott a Tampa a Buffalótól. Hat gólt vágott a Dallas és a Chicago is. Tíz meccs minden érdekes momentuma és a videók a hajtás alatt.

Mát hat meccse tart a Los Angeles veretlenségi szériája, pedig most a Winnipeg-kapus, Ondrej Pavelec meccs legjobbját érően védett. A Jets vezetett is, de csak 42 másodpercig, után a Kings betuszkolt három gólt. Megint döntőnek bizonyult, hogy Los Angeles-i előnnyel fordultak a csapatok az utolsó harmadra, a korábbi 19 ilyen meccsből mindig nyerni tudott a Kings. Nem került közelebb a playoffhoz a Washington, amelyet a Boston nullázott le, Tuukka Rask először védett győztes meccsen a Capitals ellen. A találkozó érdekessége, hogy egyetlen kiállítás sem volt, ami nem sűrűn fordul elő. A góllövőlistát vezető Alekszandr Ovecskin mindössze egyetlen lövésre volt képes a 60 perc alatt.

enroth_1.jpgJhonas Enroth elhomályosította Steven Stamkos visszatérését. A Tampa csatára november 11-én szenvedett sípcsonttörést, az olimpiát is ki kellett hagynia. A buffalói kapus volt a hős viszont, 43 védést hárított, elévülhetetlen érdemeket szerzett a Sabres újabb sikerében, amely a legutóbbi tíz meccsből az ötödik volt. A Rangerstől szerződtetett Ryan Callahan is a jégen volt, de ő sem tudott segíteni, Stamkos és Callahan összesen kilenc lövését fogta Enroth.

Ünnepséggel kezdődött, aztán szomorú vége lett a Detroit meccsének. Nicklas Lidström mezének visszavonultatás után a Colorado volt az ünneprontó. Főleg Nathan MacKinnon, aki 31,4 másodperccel a hosszabbítás vége előtt adta a mindent eldöntő gólpasszt Andre Benoit-nak. A tavalyi 1/1-es egymás után a 13. meccsén szerzett pontot, amellyel megdöntötte Wayne Gretzky 1979/80-as rekordját, amikor a Great One újoncként 12 meccsig tartotta ezt 18 évesen. MacKinnonnak 22 gólja és 50 pontja van, Gretzky 51 góllal és 137 ponttal fejezte be első évét. Ezt azért nehéz lesz überelni. Újoncként - nem 18 évesként - Paul Stastny 20 meccse sorozata a rekord, amely 2007-ben történt.

Tovább javította a Central-divízió elleni mérlegét a St. Louis, amely a Nashville legyőzésével már 16-0-1-gyel áll. Ryan Miller megint nagyszerűen védett, az eddig sem gyenge Blues-védelem sokat erősödött vele. Andrew Shaw és Jonathan Toews 2-2 góljával nyert a Chicago. A Phoenix 1998 óta először tudta legyőzni a Montréalt, Radim Vrbata ütött két gólt.

dallas_2.jpgTyler Seguin lett a nap embere, a Dallas hatot ütött a Vancouvernek, ebből hármat Seguin vállalt, sőt mellé még két gólpasszt is adott. A fiatal csatár harmadszor triplázott a szezonban és ezzel klubcsúcsot állított be, Mike Modano és Bill Guerin volt hasonló képes a franchise története során. Még csak egy nap telt el átigazolása óta, de máris látszik Roberto Luongo hiánya. Két kapussal sem sikerült megállítani a dallasi fergeteget.

A kereskedés egyik legnagyobb vesztese, a New York Islanders határozottan jól kezdett és 2-0-ra vezetett is Edmontonban, de ahogy ebben az idényben már sokszor, az utolsó 20 percre elfogyott az erő, legalább az egyik pontot sikerült menteni. Sokáig vezetett San Joseban a Pittsburgh, aztán az utolsó negyedórában megfordult az állás, és egy üres kapus góllal kettő lett a végére a különbség. Nem szakadt meg ezzel a Penguins rossz sorozata, amely 1997. októbere óta tart, akkor sikerült legutóbb nyernie a Sharks otthonában. A vendégeknél mindkét friss szerzemény, Lee Stempniak és Marcel Goc is bemutatkozott, utóbbi gólpasszt is adott.

NHL 137. játéknap, 2014. március 6.

Boston Bruins-Washington Capitals 3-0 (0-0, 2-0, 1-0)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezett: Greg Kimmerly, Mike Leggo.

Gólszerzők

BOS: Gregory Campbell (7) – Patrice Bergeron (23), Matt Bartkowski (13) 23:05; Loui Eriksson (7) – Carl Soderberg (23), Kevan Miller (3) 28:20; Brad Marchand (21) EN 58:26.

WSH: –

Kapusok: Tuukka Rask 16/16 - Braden Holtby 40/42.

Kapura lövések: 43 - 16. Kiállítások: 0 perc - 0 perc. Emberelőny: 0/0 - 0/0. Ütközések: 29 - 24. Buli elhozatal: 29 - 24. Blokkolt lövés: 7 - 12.

A meccs három legjobbja: Patrice Bergeron (BOS), Loui Eriksson (BOS), Braden Holtby (WSH).

Winnipeg Jets-Los Angeles Kings 1-3 (0-0, 1-2, 0-1)

Winnipeg, MTS Centre, 15 004 néző, vezette: Dave Jackson, Brad Meier.

Gólszerzők

WPG: Olli Jokinen (15) – Evander Kane (16), Mark Stuart (8) 32:03

LAK: Dustin Brown (12) – Jarret Stoll (13), Szlava Vojnov (21) 32:45; Mike Richards (9) 36:15; Alec Martinez (6) PPG 55:51

Kapusok: Ondrej Pavelec 38/41 - Jonathan Quick 17/15.

A meccs három legjobbja: Onrej Pavelec (WPG), Mike Richards (LAK), Drew Doughty (LAK).

Tampa Bay Lightning-Buffalo Sabres 1-3 (0-1, 0-1, 1-1)

Tampa Bay, Tampa Bay Times Forum, 19 204 néző, vezette: Steve Kozari, Rob Martell.

Gólszerzők

TBL: Tyler Johnson (19) – Victor Hedman (30) SHG 57:31.

BUF: Tyler Myers (9) 15:56; Marcus Foligno (7) – Cody Hodgson (18), Tyler Myers (13) 29:25; Cody Hodgson (16) – Marcus Foligno (9) 53:44.

Kapusok: Anders Lindback 18/21 - Jhonas Enroth 43/44.

A meccs három legjobbja: Jhonas Enroth (BUF), Cody Hodgson (BUF), Tyler Myers (BUF).

Detroit Red Wings-Colorado Avalanche 2-3 (1-0, 1-1, 0-1, 0-1)

Detroit, Joe Louis Arena, 20 066 néző, vezette: Brian Pochmara, Kelly Sutherland.

Gólszerzők

DET: Niklas Kronwall (7) – Joakim Andersson (7), Jonathan Ericsson (9) 12:33; Tomas Jurco (5) – Riley Sheahan (9), Danny DeKeyser (12) PPG 32:10.

COL: Matt Duchene (20) – Erik Johnson (21), Ryan O'Reilly (25) 30:11; PA Parenteau (13) – Matt Duchene (38), Ryan O'Reilly (26) 45:49; Andre Benoit (4) – Nathan MacKinnon (29), Erik Johnson (22) 64:28.

Kapusok: Jimmy Howard 22/25 - Jena-Sebastien Giguere 35/37.

A meccs három legjobbja: Andre Benoit (COL), Matt Duchene (COL), Niklas Kronwall (DET).

Chicago Blackhawks-Columbus Blue Jackets 6-1 (2-1, 3-0, 1-0)

Chicago, United Center, 21 179 néző, vezette: Justin St. Pierre, Kevin Pollock.

Gólszerzők

CHI: Brandon Bollig (7) – Marcus Kruger (19) 04:12; Andrew Shaw (15) – Sheldon Brookbank (4), Nick Leddy (19) 16:44; Jonathan Toews (23) – Brandon Saad (24), Brent Seabrook (30) 28:00; Bryan Bickell (10) – Kris Versteeg (20), Marcus Kruger (20) 32:29; Andrew Shaw (16) – Brent Seabrook (31), Duncan Keith (47) 37:44; Jonathan Toews (24) – Patrick Kane (38), Patrick Sharp (33) PPG 43:04.

CBJ: Ryan Johansen (25) – Cam Atkinson (16), Dalton Prout (4) 07:56

Kapusok: Corey Crawford 22/23 - Szergej Bobrovszkij 14/18, Curtis McElhinney 13/15.

A meccs három legjobbja: Andrew Shaw (CHI), Jonathan Toews (CHI), Brent Seabrook (CHI).

Nashville Predators-St. Louis Blues 1-2 (1-1, 0-1, 0-0)

Nashville, Bridgestone Arena, 16 180 néző, vezette: Eric Furlatt, Tom Kowal.

Gólszerzők

NSH: Nick Spaling (11) – Patric Hornqvist (21), Mike Fisher (18) 10:28.

STL: Ian Cole (3) – Steve Ott (12) 04:03; Magnus Paajarvi (6) – Roman Polak (6), Ian Cole (7) 28:18.

Kapusok: Pekka Rinne 20/22 - Ryan Miller 20/21.

Kapura lövések: 21 - 22. Kiállítások: 6 perc - 10 perc. Emberelőny: 0/4 - 0/2. Ütközések: 20 - 19. Buli elhozatal: 32 - 28. Blokkolt lövés: 3 -11.

A meccs három legjobbja: Magnus Paajarci (STL), Pekka Rinne (NSH), Ian Cole (STL).

Dallas Stars-Vancouver Canucks 6-1 (3-0, 2-1, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 14 634 néző, vezette: Gord Dwyer, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

DAL: Jamie Benn (24) – Tyler Seguin (34), Rich Peverley (21) 02:57; Tyler Seguin (26) – Alex Chiasson (17), Jamie Benn (34) PPG 07:26; Tyler Seguin (27) – Rich Peverley (22), Jordie Benn (11) 11:59; Alex Goligoski (5) – Ray Whitney (19), Tyler Seguin (35) PPG 22:20; Ryan Garbutt (12) – Alex Goligoski (24), Antoine Roussel (12) 32:08; Tyler Seguin (28) – Jamie Benn (35) 52:53.

VAN: Zac Dalpe (4) – Alexander Edler (11), Kevin Bieksa (16) PPG 38:15.

Kapusok: Kari Lehtonen 32/33 - Eddie Lack 12/17, Jacob Markström 4/5.

A meccs három legjobbja: Tyler Seguin (DAL), Jamie Benn (DAL), Alex Goligoski (DAL).

Phoenix Coyotes-Montreal Canadiens 5-2 (3-1, 0-1, 2-0)

Glendale, Jobing.com Arena, 15 282 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Dan O'Rourke.

Gólszerzők

PHX: Radim Vrbata (16) – David Schlemko (8), Kyle Chipchura (9) 02:08; Lauri Korpikoski (8) – Michael Stone (8), Mike Ribeiro (28) PPG 15:04; Oliver Ekman-Larsson (10) – Shane Doan (18), Mike Ribeiro (29) 19:51; Radim Vrbata (17) – Kyle Chipchura (10) 51:43; Shane Doan (18) – Keith Yandle (34), Oliver Ekman-Larsson (24) PPG 53:28

MTL: Andrej Markov (6) – P.K. Subban (34), Brendan Gallagher (20) 07:13; Alex Galchenyuk (12) – P.K. Subban (35), Andrej Markov (32) PPG 34:53.

Kapusok: Mike Smith 24/26 - Peter Budaj 18/23.

A meccs három legjobbja: Radim Vrbata (PHX), Mike Smith (PHX), Kyle Chipchura (PHX).

Edmonton Oilers-New York Islanders 3-2 (0-2, 0-0, 2-0, 1-0)

Edmonton, Rexall Place, 16 839 néző, vezette: Jean Hebert, Chris Lee.

Gólszerzők

EDM: Ryan Smyth (9) – Jordan Eberle (28), Sam Gagner (21) PPG 48:28; Philip Larsen (2) – Ryan Smyth (13), David Perron (21) 56:53; Taylor Hall (21) – Sam Gagner (22) 62:29.

NYI: Frans Nielsen (19) – Cal Clutterbuck (7), Thomas Hickey (13) SHG 09:58; Anders Lee (4) – Brian Strait (6), Colin McDonald (6) 18:21.

Kapusok: Ben Scrivens 32/34 - Jevgenyij Nabokov 26/29.

A meccs három legjobbja: Ryan Smyth (EDM), Jevgenyij Nabokov (NYI), Ben Scrivens (EDM).

San Jose Sharks-Pittsburgh Penguins 5-3 (0-2, 1-0, 4-1)

San Jose, SAP Arena, 17 562 néző, vezette: Marc Joannette, Chris Rooney.

Gólszerzők

SJS: Justin Braun (4) – Tommy Wingels (20), Andrew Desjardins (13) 37:43; Patrick Marleau (26) – Jason Demers (26) SHG 45:18; Brent Burns (16) – Joe Pavelski (28), Joe Thornton (52) 46:52; Joe Thornton (9) – Joe Pavelski (29) 54:21; Brent Burns (17) – Joe Pavelski (30), Marc-Edouard Vlasic (17) EN 59:57.

PIT: Olli Maatta (8) – Tanner Glass (8), Marcel Goc (13) 15:09; Chris Kunitz (29) – Jevgenyij Malkin (44) PPG 16:21; Olli Maatta (9) – Brandon Sutter (12), Jussi Jokinen (28) PPG 45:39.

Kapusok: Antti Niemi 19/22 - Jeff Zatkoff 42/46.

Kapura lövések: 47 - 22. Kiállítások: 10 perc - 10 perc. Emberelőny: 0/4 - 2/4. Ütközések: 30 - 14. Buli elhozatal: 29 -30. Blokkolt lövés: 23 - 15.

A meccs három legjobbja: Joe Thornton (SJS), Brent Burns (SJS), Olli Maatta (PIT).