Jaromir Jagr sorra dönti a csúcsokat

2014.01.15. 11:45 Ryan O'Brien

jagr2.jpgA New Jersey Devils 41 éves hokisa ebben a szezonban a 14. gólját ütötte, karrierje 695. találata volt, amellyel Mark Messier-t előzte meg az örökrangsorban és már a hetedik helyen áll. A Colorado úgy győzte le idegenben a Chicagót, hogy az Avalanche kapusa, Szemjon Varlamov 46-szor védett. Vincent Lecavalier 15 másodperccel a vége előtt ütötte a Philadelphia győztes gólját Buffalóban. Megvan 2014. első dallasi győzelme is. A játéknap minden fontos információja a hajtás alatt.

NHL 103. játéknap, 2014. január 14.

Boston Bruins-Toronto Maple Leafs 3-4 (2-2, 0-1, 1-1)

Boston, TD Garden, 17 565 néző, vezette: Tim Peel, Justin St. Pierre.

Gólszerzők

BOS: Brad Marchand (11) – Reilly Smith (18), Patrice Bergeron (16) 03:38; Patrice Bergeron (11)Zdeno Chara (10), Brad Marchand (12) 10:48; Gregory Campbell (3) – Daniel Paille (4) 49:35.

TOR: Tyler Bozak (8) – Carl Gunnarsson (6), Phil Kessel (22) 05:52; Tyler Bozak (9) – James van Riemsdyk (18), Phil Kessel (23) PPG 12:47; Jake Gardiner (3) – Phil Kessel (24), Dion Phaneuf (14) PPG 27:09; James van Riemsdyk (18) – Tyler Bozak (13), Joffrey Lupul (11) 41:00.

Kapusok: Tuukka Rask 22/26 – Jonathan Bernier 38/41.

Kapura lövések: 41 – 26. Kiállítások: 15 perc – 11 perc. Emberelőny: 0/3 – 2/5. Ütközések: 27 – 22. Buli elhozatal: 37 – 34. Blokkolt lövés: 10 – 19.

A meccs három legjobbja: Tyler Bozak (TOR), Patrice Bergeron (BOS), Jonathan Bernier (TOR).

Bravúros győzelmet aratott a Toronto, Jonathan Bernier 38-szor védett jól, Tyler Bozak két gólt ütött, Phil Kessel három gólpasszt adott a meccsen. A bostoni Zdeno Chara az 1100. meccsét játszotta.

New York Rangers-Tampa Bay Lightning 1-2 (1-0, 0-2, 0-0)

New York, Madison Square Garden, 18 006 néző, vezette: Dean Morton, Chris Rooney.

Gólszerzők

NYR: Brad Richards (12) – Ryan Callahan (10), Carl Hagelin (8) 11:55.

TBL: Victor Hedman (10) – Martin St Louis (24), Teddy Purcell (20) PPG 21:10; Nyikita Kucserov (7) – Radko Gudas (12), J.T. Brown (5) 21:19.

Kapusok: Henrik Lundqvist 23/25 – Ben Bishop 33/34.

A meccs három legjobbja: Ben Bishop (TBL), Valtteri Filppula (TBL), Henrik Lundqvist (NYR).

A Rangers vezetett, aztán a második harmad legelején, kilenc másodperc alatt kapott két gólt, amivel el is dőlt a meccs. Már a 30. meccsét hagyta ki a Bolts sztárja, Steven Stamkos, aki nélkül 16-10-4 a győzelmi mutató.

Washington Capitals-San José Sharks 1-2 (0-1, 1-0, 0-0, 0-0, 0-1)

Washington, Verizon Center, 18 506 néző, vezette: Eric Furlatt, Don VanMassenhoven.

Gólszerzők

WSH: Alekszandr Ovecskin (33) – Karl Alzner (9), Mikhail Grabovski (21) 32:44.

SJS: Tyler Kennedy (4) – Jason Demers (19), Andrew Desjardins (9) 13:30; Patrick Marleau (SO).

Kapusok: Philipp Grubauer 28/29 – Antti Niemi 35/36.

A meccs három legjobbja: Antti Niemi (SJS), Philipp Grubauer (WSH), Alekszandr Ovecskin (WSH).

Csak a büntetők döntötték el a meccset, amelyet csak a San Jose-i Patrick Marleau tudott beütni. A Sharks közel két éve nem járt Washingtonban, így nyernie is régen sikerült már a Verizon Centerben. A liga legjobb gólszerzője, Alekszandr Ovecskin a 33. gólját ütötte. A Sharks az első harmadban ütötte vezető gólját, amit azért fontos megjegyezni, mert ez volt az 51. találatuk, amivel ligaelsők, ugyanakkor az első húsz percben a bajnokság legkevesebb gólját, 21-et kaptak. Az első harmadban vér is folyt a jégen, a washingtoni Volpati arca szakadt fel a Mike Brownnal vívott ökölcsata után.

Buffalo Sabres-Philadelphia Flyers 3-4 (1-0, 0-1, 2-3)

Buffalo, First Niagara Center, 18 667 néző, vezette: Gord Dwyer, Wes McCauley.

Gólszerzők

BUF: Cody Hodgson (9) – Steve Ott (8), Matt D'Agostini (4) 06:59; Matt D'Agostini (2) – Steve Ott (9), Cody Hodgson (13) 46:27; Tyler Ennis (10) – Matt Moulson (14), Christian Ehrhoff (15) 56:47.

PHI: Jakub Voracek (13) – Wayne Simmonds (16), Scott Hartnell (14) PPG 21:40; Brayden Schenn (12) – Scott Hartnell (15), Andrej Meszaros (9) 53:28; Scott Hartnell (11) – Wayne Simmonds (17), Claude Giroux (29) PPG 55:53; Vincent Lecavalier (10) – Matt Read (10), Sean Couturier (13) 59:45.

Kapusok: Jhonas Enroth 29/33 – Steve Mason 16/19.

A meccs három legjobbja: Scott Hartnell (PHI), Steve Ott (BUF), Matt D'Agostini (BUF).

Az utolsó pillanatokban döntötte el a Philadelphia, Vincent Lecavalier 14,5 másodperccel a vége előtt szerezte meg a győztes gólt. Az utolsó hat és fél percre pörögtek fel az események. Ezt a szakaszt 3-1-gyel nyerte a Flyers, Bryden Schenn, Hartnell és Lecavalier fordított.

Montréal Canadiens-New Jersey Devils 1-4 (1-1, 0-2, 0-1)

Montréal, Centre Bell, 21 273 néző, vezette: Greg Kimmerly, Tom Kowal.

Gólszerzők

MTL: Max Pacioretty (20) – Josh Gorges (7) 07:00.

NJD: Jaromir Jagr (14) – Dainius Zubrus (12), Adam Henrique (12) 17:23; Eric Gelinas (5) – Ryane Clowe (7), Jonathon Merrill (3) PPG 21:20; Adam Henrique (12) – Ryane Clowe (8), Michael Ryder (9) 24:02; Dainius Zubrus (9) – Jaromir Jagr (24) EN 59:46

Kapusok: Carey Price 15/18 – Martin Brodeur 29/30.

A meccs három legjobbja: Martin Brodeur (NJD), Jaromir Jagr (NJD), Mark Fayne (NJD).

Sorra dönti a csúcsokat Jaromir Jagr, a New Jersey 41 éves cseh hokisa. Pár napja Mario Lemieux-t hagyta le a pontlistán, a Montréalnak ütött gólja pedig a 695. volt karrierje során, ezzel lehagyta a legendás Mark Messiert és már egyedül hetedik a rangsorban. A Canadiens vezetett, aztán négy gólt kapott egymás után.

Florida Panthers-New York Islanders 4-2 (3-0, 1-1, 0-1)

Sunrise, BB&T Center, 13 730 néző, vezette: Francis Charron, Brad Watson.

Gólszerzők

FLA: Aleksander Barkov (8) – Brad Boyes (10) 00:32; Drew Shore (1) – Krystofer Barch (3), Ed Jovanovski (1) 15:34; Nick Bjugstad (10) – Scottie Upshall (14) 19:24; Scottie Upshall (7) – Brian Campbell (15), Ed Jovanovski (2) SHG 35:59.

NYI: Colin McDonald (3) – Matt Martin (4), Calvin de Haan (6) 39:29; Thomas Vanek (16) – Frans Nielsen (20), Kyle Okposo (27) 42:38

Kapusok: Tim Thomas 31/33 – Kevin Poulin 22/26.

A meccs három legjobbja: Scottie Upshall (FLA), Nick Bjugstad (FLA), Tim Thomas (FLA).

Megszakadt a győzelmi sorozata a New York Islandersnek, a Florida már 4-0-ra is vezetett, amikor elkezdett zárkózni a vendégcsapat. A Panthers öt meccs után legyőzni az Islanderst. Június 26-án amúgy ebben az arénában rendezik majd a 2014-es draftot.

Chicago Blackhawks-Colorado Avalanche 2-3 (0-2, 1-0, 1-0, 0-1)

Chicago, United Center, 21 412 néző, vezette: Steve Kozari, Mark Lemelin.

Gólszerzők

CHI: Johnny Oduya (3) – Brandon Saad (18), Andrew Shaw (11) 28:12; Andrew Shaw (13) – Brandon Saad (19), Marian Hossa (22) 47:27

COL: Tyson Barrie (4) – Ryan Wilson (5), John Mitchell (12) 14:58; Ryan O'Reilly (17) – Nick Holden (5), Jamie McGinn (7) PPG 16:00; Tyson Barrie (5) – Matt Duchene (24) PPG 64:09.

Kapusok: Cory Crawford 23/26 – Szemjon Varlamov 46/48.

A meccs három legjobbja: Szemjon Varlamov (COL), Tyson Barrie (COL), Andrew Shaw (CHI).

Egész egyszerűen alig lehetett gólt lőni Szemjon Varlamovnak, pedig a chicagói játékosok 48-szor próbálkoztak vele, de az orosz kapus, aki így a nap hőse lett, kettő híján mindent fogott. A másik hős Tyson Barrie, aki az Avs első gólját szerezte, majd 51 másodperccel a hosszabbítás vége előtt a meccset is eldöntötte, teljesítményének értékét növeli, hogy mindössze két lövése volt a meccsen, egy héten belül a második győztes gólt szerezte.

St. Louis Blues-Phoenix Coyotes 2-1 (1-0, 1-1, 0-0)

St. Louis, Scottrade Center, 16 571 néző, vezette: Kyle Rehman, Dave Jackson.

Gólszerzők

STL: TJ Oshie (9) – Alex Pietrangelo (27), David Backes (17) 09:54; TJ Oshie (10) – David Backes (18), Kevin Shattenkirk (27) PPG 32:54.

PHX: Oliver Ekman-Larsson (6) – Keith Yandle (23), Mikkel Boedker (18) PPG 39:12.

Kapusok: Jaroslav Halak 20/21 – Mike Smith 16/18.

A meccs három legjobbja: TJ Oshie (STL), Jaroslav Halak (STL), David Backes (STL).

Utolsó tíz meccséből a nyolcadikat nyerte meg a St. Louis, Blues amúgy2011 óta 7-1-1-gyel áll a Phoenix-szel szemben, így egyáltalán nem meglepő a végeredmény. TJ Oshie pályafutása ötödik meccsén tudott két gólt lőni. A St. Louis gólkülönbsége +63, ami legjobb a ligában, Oliver Ekman-Larsson arra lehet büszke, hogy ő lőtte a Bluesnak a szezon századik gólját.

Nashville Predators-Calgary Flames 4-2 (1-1, 0-0, 3-1)

Nashville, Bridgestone Arena, 15 730 néző, vezette: Ian Walsh, Dan O'Halloran.

Gólszerzők

NSH: Shea Weber (11) – Roman Josi (11), David Legwand (22) PPG 15:52; Ryan Ellis (2) – David Legwand (23), Kevin Klein (2) 40:55; Craig Smith (14) – Nick Spaling (9), Seth Jones (14) PPG 42:40; Viktor Stalberg (6) – Ryan Ellis (12), David Legwand (24) 50:52.

CGY: Lee Stempniak (7) – Jiri Hudler (26), TJ Brodie (11) 18:56; Mikael Backlund (8) – Mark Giordano (14), Jiri Hudler (27) 53:07.

Kapusok: Carter Hutton 22/24 – Karri Ramo 30/34.

A meccs három legjobbja: Ryan Ellis (NSH), Shea Weber (NSH), David Legwand (NSH).

A legutóbb nullázó Calgary most Nashville-ben kapott ki úgy, hogy az utolsó harmad első perceiben ment el a meccs, amikor kevesebb, mint két perc alatt kapott két gólt. A nashville-i Ryan Ellis 42 meccs után volt megint eredményes, David Legwand három gólpasszt osztott ki. A Predators számára fontos a vezető gól megszerzése, ezt mutatja az a tény is, hogy az eddigi 23 ilyen meccsből mpst nyerte meg a tizenhetediket.

Minnesota Wild-Ottawa Senators 0-3 (0-1, 0-0, 0-2)

St. Paul, Xcel Energy Center, 18 117 néző, vezette: Mike Hasenfratz, Chris Lee.

Gólszerzők

MIN: –

OTT: Clarke MacArthur (16) – Kyle Turris (23), Erik Karlsson (32) PPG 13:06; Erik Condra (5) 45:55; Kyle Turris (13) – Jared Cowen (5), Erik Karlsson (33) PPG 57:38.

Kapusok: Darcy Kuemper 29/32 – Robin Lehner 27/27.

A meccs három legjobbja: Robin Lehner (OTT), Clarke MacArthur (OTT), Darcy Kuemper (MIN).

Egyre távolodik a Central-divízió harmadik helyétől a Minnesota, a Colorado sikere miatt nyolc pontra vannak a riválistól. Most az Ottawától kaptak ki otthon, igaz a Wildból hiányztott Mikko Koivu, Zach Parise és a kezdőkapus, Josh Harding is.

Dallas Stars-Edmonton Oilers 5-2 (3-1, 1-1, 1-0)

Dallas, American Airlines Center, 12 823 néző, vezette: Frederick L'Ecuyer, Mike Leggo.

Gólszerzők

DAL: Erik Cole (12) – Trevor Daley (5), Jamie Benn (23) 00:14; Ryan Garbutt (9) – Ray Whitney (13), Kevin Connauton (5) 08:35; Jamie Benn (16) – Tyler Seguin (21), Alex Goligoski (13) PPG 10:22; Cody Eakin (10) – Antoine Roussel (9), Ryan Garbutt (7) 21:10; Trevor Daley (2) – Ryan Garbutt (8) 59:21.

EDM: Justin Schultz (5) – Taylor Hall (26), Andrew Ference (8) 03:40; Sam Gagner (6) – Taylor Hall (27), Ryan Nugent-Hopkins (23) PPG 30:28.

Kapusok: Kari Lehtonen 31/33 – Ilja Brizgalov 25/29.

A meccs három legjobbja: Ryan Garbutt (DAL), Jamie Benn (DAL), Kari Lehtonen (DAL).

Tavaly óta várnak erre a győzelemre Dallasban. 2014 első sikerét érte el a Stars, Ryan Garbutt három pontjával, hatmeccses nyeretlenségi szériája szakadt meg ezzel. Jamie Benn gól ütött és gólpasszt is adott, csapattársa, Ray Whitney pedig az 1300. meccsét játszotta.